Сирбу Дмитро Васильович

Сирбу Дмитро Васильович
Дата та місце народження: 8 лютого 1994 р., смт Сарата, Одеська область
Дата та місце смерті: 11 липня 2014 (20 років) с. Зеленопілля, Луганська область
Місце поховання: с. Новоселівка, Саратський район, Одеська область
Звання: Солдат
Посада: Курсант
Обставини смерті: Загинув 11 липня 2014 р. під час обстрілу бойовиками з РСЗВ Град у 4:30 ранку базового табору біля с. Зеленопілля Луганської області. Разом з Дмитром загинули генерал-майор І. Момот, сержант О. Глущак, солдат П. Лазаренко та солдат В. Штолцель.

[ред. | ред. код]

Народився 8 лютого 1994 року в селищі міського типу Сарата Одеської області. Закінчив Саратську загальноосвітню школу-гімназію. 2013 року закінчив Одеський коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу за спеціальністю «Правознавство» та здобув кваліфікацію «Молодший спеціаліст з права». Родина Сирбу мешкає в селі Новоселівка Саратського району. Дмитро любив собак, багато знав про догляд за ними, хотів стати кінологом.

З 11 квітня 2014 року проходив військову службу за контрактом на посаді курсанта 7-ї навчальної групи 3-го відділу підготовки молодших спеціалістів Навчального центру Державної прикордонної служби України, військова частина 9930, Оршанець.

З 12 червня 2014 року брав участь в антитерористичній операції на Сході України.

Загинув 11 липня 2014 року внаслідок ракетної атаки біля Зеленопілля. Позиції опорного пункту українських сил, де розмістилися підрозділи 24-ї механізованої, 72-ї механізованої, 79-ї аеромобільної бригад і мотоманеврена група прикордонників в Луганській області були обстріляні з установки «Град» приблизно о 4:30 ранку. Тоді ж полягли Ігор Момот, Олег Глущак, Василь Поляков, Анатолій Луцко, Вільгельм Штолцель.

14 липня Дмитра поховали на кладовищі села Новоселівка. Залишились батьки, Василь та Анжела Сирбу, і брат Ігор.

Молодший брат Ігор продовжив справу Дмитра і у 2016 році закінчив Оршанський навчальний центр ДПСУ у званні молодшого сержанта.У вересні 2016 поступив до Хмельницької академії ДПСУ імені Богдана-Хмельницького.закінчив та випустився у 2020,продовжує прикордонну справу свого брата у Південному регіоні.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 1, місце 40.