Сипченко Микола Іванович

Сипченко Микола Іванович
Дата та місце народження: 5 вересня 1968 р., м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область
Дата та місце смерті: 28 серпня 2014 (45 років) м. Дебальцеве, Донецька область
Звання: Сержант
Посада: Водій-номер обслуги
Обставини смерті: Загинув 28 серпня 2014 р. у боях під Дебальцеве (Донецька область).

Микола Сипченко народився у Кривому Розі, мешканець Тернівського району міста. З 1983 до 1987 року навчався у Терновському технікумі м. Кривий Ріг.

У часі війни — мобілізований 20 червня як доброволець. Сержант, водій — номер обслуги зенітного розрахунку 4-ї роти 42-го батальйону територіальної оборони Кіровоградської області «Рух Опору» ЗС України.

Загинув у бою в районі міста Дебальцеве 28 серпня 2014 року. Зенітники супроводжували колону бойової техніки і потрапили у засідку. Ворожий снайпер пробив колесо автомобіля і смертельно поранив водія сержанта Миколу Сипченка, але Микола ще зумів розвернути машину, щоб дати змогу товаришам відкрити вогонь по нападниках. Бойовий розрахунок вступив у бій. Ведучи вогонь із зенітної установки, хлопці встигли випустити по терористах більше двохсот снарядів, завдавши їм чималих втрат. Взявши вогонь на себе, зенітники врятували життя 30 військовослужбовців, загинув побратим Миколи солдат Віктор Голий. Військовій колоні вдалося вирватися з ворожої пастки.

5 вересня з Миколою Сипченком прощались в рідному Тернівському районі Кривого Рогу. Залишились батько, сестра і дві доньки[джерело?].

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 4, місце 21.