Синюк Денис Сергійович «Чіп»

Синюк Денис Сергійович
Дата та місце народження: 31 травня 1993 р., м. Полтава, Полтавська область
Дата та місце смерті: 26 січня 2015 (21 рік) с. Спартак, Донецька область
Місце поховання: м. Полтава, Полтавська область
Звання: Солдат
Посада: Розвідник
Обставини смерті: Загинув 26 січня 2015 р. виконуючи завдання з евакуації поранених бійців з поля бою в районі с. Спартак, Ясинуватський район, Донецька область, поблизу Донецького аеропорту. Разом з Денисом загинули прапорщик Рачок М. П., солдат Гага В. О., сержант Білокуров О. С., солдат Стратович А. Г. Сімейний стан: Залишилися батьки і молода дружина.

[ред. | ред. код]

Народився 31 травня 1993 року в місті Полтава. 2008 року закінчив полтавську гімназію № 17. У 2012 році закінчив Полтавський політехнічний коледж НТУ «ХПІ» зі спеціальності «Монтаж і експлуатація електрообладнання підприємств і цивільних споруд».

3 жовтня 2012 року призваний на строкову військову службу до лав Збройних Сил України. Військову службу проходив в 95-ій окремій аеромобільній бригаді.

В зоні бойових дій з березня 2014-го, розвідник, псевдо «Чіп», розвідувальний взвод 1-го батальйону, 95-та Житомирська окрема аеромобільна бригада, пізніше підписав контракт й залишився в підрозділі.

26 січня 2015 року автомобіль з військовиками, котрі мали завдання евакуювати поранених, підірвався на міні поблизу села Спартак Ясинуватського району Донецької області. Денис Синюк, який їхав разом зі своїми товаришами, загинув миттєво. Тоді ж загинули солдат В'ячеслав Гага, зазнав поранень старший лейтенант Костянтин Султанбагомаєв та старший солдат Микола Вознюк. У бою за шахту також загинули вояки Білокуров Олександр, Рачок Михайло, Стратович Анатолій.

29 січня 2015 року похований на Алеї Героїв Боженківського кладовища в місті Полтава.

Залишились батьки, дружина та донька Настя.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 8, місце 31.