Симоненко Дмитро Миколайович

Симоненко Дмитро Миколайович
Дата та місце народження: 1 травня 1990 р., с. Глинськ, Сумська область
Дата та місце смерті: 31 липня 2014 (24 роки) м. Шахтарськ, Донецька область
Місце поховання: с. Глинськ, Сумська область
Звання: Сержант
Посада: Водій-кранівник
Обставини смерті: Загинув внаслідок потужних обстрілів бойовиками з РСЗВ Град позицій силовиків, а також атаки бойовиків із засідки на колону БТР десантників поблизу м.Шахтарськ Донецької області. Дмитро загинув, прикриваючи маневр свого підрозділу. Осколок потрапив між пластинами бронежилета і завдав смертельного поранення. Дмитро ще відстрілювася навіть тоді, коли його відносили з поля бою.

Народився 1 травня 1990 року у селі Глинськ, Роменського району, Сумської області.

1 вересня 1996 року пішов до першого класу до Глинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Після отримання неповної середньої освіти, у 2007 році Дмитро вступив до Глинського професійного аграрного ліцею, де отримав безліч спеціальностей різних галузей: бухгалтер, пасічник, оператор комп'ютерного набору тощо.

З 2010 продовжив навчання на здобуття Вищої освіти у стінах Глухівського агро-технічного інституту імені С. А. Ковпака на заочній формі навчання, поєднавши освіту зі службою в лавах ЗСУ.

Влітку 2010 у м. Кам'янець-Подітьський Хмельницької області віддав присягу на захист цілісності та суверенітет Українии.

На військовій службі з 2010 року, був водієм, командиром відділення парашутно-десантного взводу. Водій-кранівник, 25-а окрема повітряно-десантна бригада.

31 липня 2014-го загинув під час обстрілів бойовиками з РСЗВ «Град» позицій українських військовиків та одночасної атаки із засідки на колону БТРів десантників поблизу Шахтарська. Сержант Симоненко загинув, прикриваючи маневр свого підрозділу, осколок потрапив між пластинами бронежилета та завдав смертельного поранення.

Похований Дмитро на малій батьківщині — у Глинську, на Сумщині. Вдома залишились мама, сестра, дружина та прийомний син.

Школярі Новомосковська отримуватимуть стипендії імені земляків-героїв.

Кращі учні шкіл Новомосковська, Дніпропетровської області, де проживав в останні роки свого життя Дмитро Симоненко, будуть отримувати стипендії імені Героїв ІІ Світової війни та імені загиблих героїв АТО.

Учні в Новомосковської ЗЗСО № 16 отримують стипендію імені сержанта Симоненка Дмитра Миколайовича. Їх отримують учні 9-х класів та 11-х класів, які беруть активну участь у національно-патріотичних заходах щодо увічнення пам'яті про подвиг Героїв ІІ Світової війни, участь у громадській та волонтерській діяльності і національно-патріотичних заходах, мають зразкову поведінку, високі моральні якості.

Стипендії вручатимуть щороку на міському мітингу до Дня Перемоги та на урочистостях з нагоди Дня Захисника України.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 1, місце 20.