Свищ Сергій Сергійович

Свищ Сергій Сергійович
Дата та місце народження: 2 листопада 1990 р., м. Устилуг, Волинська область
Дата та місце смерті: 25 січня 2015 (24 роки) с. Санжарівка, Донецька область
Місце поховання: м. Устилуг, Волинська область
Посада: Командир роти
Обставини смерті: Загинув 25 січня 2015 р. у бою на опорному пункті Валера (висота 307,5) поблизу села Санжарівка (Донецька область) в районі Дебальцеве. Разом з Сергієм загинули бійці 128 ОГПБр солдат А. Ковач, солдат Ф. Лопацький, солдат В. Питак, солдат А. Капчур, солдат О. Леврінц та старшина О. Венгер з 54 ОРБ.

Народився Сергій Свищ в Устилузі. Навчався майбутній воїн у місцевій середній школі, а після закінчення школи вступив до Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Під час навчання в академії був одним із найкращих курсантів, та став одним із найкращих її випускників у 2012 році. Після закінчення навчання продовжив військову службу в 54-ому окремому розвідувальному батальйоні, який дислокований у Новограді-Волинському.

Невдовзі призначений командиром роти, і став наймолодшим офіцером на цій посаді у своєму військовому з'єднанні.

З початком російської збройної агресії підрозділ, у якому служив Сергій Свищ, одним із перших був направлений у зону бойових дій. у кінці січня 2015 року підрозділ, яким командував старший лейтенант Сергій Свищ, прибув для заміни особового складу на опорний пункт на лінії фронту біля села Санжарівка Артемівського району. Саме у той час на опорний пункт після масованого артилерійського та мінометного обстрілу розпочали наступ росіяни. Сергій Свищ вирішив прийняти бій із переважаючими силами ворога, щоб не допустити прориву у тил українських збройних сил. У цьому бою українським військовим швидко вдалось знищити два танки та частину живої сили агресорів, але один із танків почав рухатись до окопу, де був Сергій Свищ, який уже отримав поранення у цьому бою. Українські військові підбили й цей танк, але після бою, який закінчився розгромом російських агресорів, під гусеницями цього танка виявили тіло Сергія Свища вже без ознак життя. Тоді ж загинули старшина Олександр Венгер, солдати Андрій Капчур, Адальберт Ковач, Олександр Леврінц, Федір Лопацький, Володимир Питак. Тіло відважного лейтенанта змогли забрати з місця бою лише за тиждень, і спочатку не могли опізнати. Але рідні, які прибули за тілом загиблого героя, упізнали Сергія навіть без аналізу ДНК.

Удома у Сергія Свища залишились дружина та син, якому на момент загибелі батька виповнилось лише 1,5 року.

Похований Сергій Свищ у рідному місті Устилузі.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 7, місце 31.