Суский Вадим Миколайович

Суский Вадим Миколайович
Дата та місце народження: 18 грудня 1972 р., м. Дрезден, Німеччина
Дата та місце смерті: 31 серпня 2014 (41 рік) с. Бердянське, Волноваський район, Донецька область
Місце поховання: м. Славута, Хмельницька область
Посада: Командир батальйону
Обставини смерті: Загинув 31 серпня 2014 р. внаслідок підриву автомобіля на невизначеному вибуховому пристрої та детонаціх перевозимого боєкомплекту (міни) в районі с. Бердянське, Волноваський район, Донецька область. Разом з Вадимом загинули солдат І. Бжостовський, солдат І. Шубак, солдат Р. Малецький, солдат В. Дорошенко та солдат А. Струсь.

Батько був військовим, приїхали до Славути з колишньої НДР. Згодом родина переїхала до ПНР, де він і здобув середню освіту. Закінчив Кам'янець-Подільське військове інженерне училище ім. Маршала Харченка, Київську академію інженерних військ.

Служив у військових частинах Острога, Ізяслава, Володимира-Волинського. З 2004 року — в Самборі. Командир батальйону, 703-й інженерний полк.

Два місяці знаходився на кордоні з окупованим Кримським півостровом. На Донбасі його батальйон був мало не в усіх гарячих точках. Загинув 31 серпня 2014-го внаслідок підриву автомобіля під Маріуполем на невизначеному вибуховому пристрої, здетонували міни, які військовики перевозили. Також загинули Володимир Дорошенко, Ігор Бжостовський, Андрій Струсь, Роман Малецький, Ігор Шубак, четверо були поранені.

Вдома залишилися дружина Тетяна, 12-річний син Володимир та 10-річна донька Юлія. Похований у Славуті.

14 квітня у Славуті, у школі-гімназії № 5 відкрито меморіальну дошку Вадимові Сускому.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 4, місце 12.