Сухіашвілі Тамаз Нодарович

Сухіашвілі Тамаз Нодарович
Дата та місце народження: 25 січня 1978 р., м. Хашурі, Грузія
Дата та місце смерті: 17 січня 2015 (36 років) район Донецького аеропорту
Місце поховання: с. Цхрамуха, Грузія
Посада: Стрілець
Обставини смерті: Загинув 17 січня 2015 р. близько 18:00 у бою з російськими збройними формуваннями в районі монастира Іверської ікони Божої Матері (Донецький аеропорт) під час виконання бойового завдання із відволікання сил противника з метою вивезення поранених з аеропорту. Разом з Тамазом загинув солдат Д. Фурдик.

Тамаз Сухіашвілі народився 25 січня 1978 року в місті Хашурі (Грузія). У 1995 році закінчив середню школу в с. Цхрамуха Хашурського муніципалітету. Протягом двох років проходив строкову службу, після якої записався в батальйон «командос», де прослужив 4 роки. Брав участь у війні в Осетії 2004 року, у російсько-грузинській війні 2008 року, у місіях в Іраку і Афганістані у складі грузинського військового контингенту. Мав звання лейтенанта. З початком війни на сході України у 2014 році залишив службу у загоні особливого призначення МВС Грузії та приїхав в Україну добровольцем, поступивши на службу до 6-ї роти 93-ї окремої механізованої бригади, основою якої стали бійці батальйону Нацгвардії «Донбас».

17 січня 2015 року Тамаз Сухіашвілі зі своєю 6-ю ротою вийшов на підмогу оточеним бійцям в Донецькому аеропорту. Прорватися не вдалося, техніка відступила, але бійці Тамаза продовжували бій протягом п'яти годин, завдяки чому з нового терміналу аеропорту, де трималися українські бійці, були вивезені поранені. Грузинський лейтенант підірвався на міні, перекривши її своїм тілом, чим врятував життя товаришів. В тому бою крім Тамаза загинули ще два українських воїна — старший сержант Віталій Нагорняк та молодший сержант В'ячеслав Лисенко. Понад 20 бійців отримали поранення, серед яких ще троє грузинів. У бою загинув солдат Дмитро Фурдик — поцілив снайпер, коли він витягав пораненого вояка під обстрілом.

У Сухіашвілі в Грузії залишилась дружина та двоє малолітніх дітей. Після прощання із захисником України в Києві на Майдані Незалежності, його тіло було вивезено до Тбілісі. Похований в селі Цхрамуха.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 8, місце 15.