Стрелюк Олександр Олександрович

Стрелюк Олександр Олександрович
Дата та місце народження: 22 січня 1982 р., с. Косаківка, Херсонська область
Дата та місце смерті: 2 березня 2015 (33 роки) с. Пищевик, Волноваський район, Донецька область
Місце поховання: с. Рубанівка, Великолепетиський район, Херсонська область
Посада: Інструктор команди спеціальних операцій
Обставини смерті: Загинув 2 березня 2015 р. о 12:40 в районі Маріуполя між селами Павлопіль і Пищевик під час бойового зіткнення з російською диверсійно-розвідувальною групою. Разом з Олександром загинув мічман О. Стороженко.

[ред. | ред. код]

Народився 1982 року на Херсонщині, в селі Косаківка Нижньосірогозького району, у багатодітній родині — був старшим з п'ятьох дітей. 1988 переїхав з родиною до села Рубанівка Великолепетиського району, закінчив Рубанівську загальноосвітню школу № 2, в якій навчався з першого класу. Брав участь у шкільних та районних спортивних змаганнях, здобув багато перемог з легкої атлетики.

Протягом 2000—2001 проходив строкову службу у 84-ій окремій механізованій бригаді, в/ч А0279, с. Перевальне, АР Крим. Після армії мешкав у Херсоні. Працював у ПАТ «Херсонобленерго». Служив у міліції, — в Управлінні Державної служби охорони при МВС. Займався спортом, виборював перші місця на змаганнях серед груп затримання УДСО. Одночасно навчався в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого (Харків).

З 2013 — військовослужбовець 801-го окремого загону боротьби з підводними диверсійними силами та засобами, м. Севастополь. Після окупації Криму російськими військами навесні 2014 року виїхав із Севастополя до Одеси, де продовжив служити Україні; інструктор команди спеціальних операцій. В Одесі одружився.

Подавав рапорти на переведення в зону проведення антитерористичної операції. З 17 січня 2015 брав участь в АТО, на півдні Донецької області, — кулеметник.

Загинув 2 березня 2015 о 12:40 в секторі «М» (Маріуполь), між селами Павлопіль і Пищевик, під час бойового зіткнення з диверсійно-розвідувальною групою противника. Разом з Олександром від пострілу з підствольного гранатомету загинув мічман Олег Стороженко. Розвідгрупа отримала завдання перевірити один з блокпостів, і коли заїхала до села Пищевик, зіштовхнулася з російськими терористами. В автівці було шестеро бійців, один загинув на місці, другий помер дорогою до лікарні, ще двоє були поранені, один з них — важко.

4 березня з двома загиблими захисниками 801-го загону прощались в Одесі, у Будинку офіцерів. Похований на кладовищі села Рубанівка на Херсонщині.

Залишились мати Людмила Вікторівна і батько Олександр, в с. Рубанівка на Херсонщині, два брати та дві сестри і вагітна дружина Анастасія, яка також служить у ВМС ЗСУ за контрактом. 15 серпня 2015 Анастасію Стрелюк забезпечено житлом у місті Одеса (допомогу у вирішенні житлового питання надав благодійний фонд «Тільки разом» Ігоря Палиці). У вересні народилась донька Олександра Олександрівна, з пологового будинку її зустрічали військові моряки на чолі з командувачем ВМС та квартет Центру військово-музичного мистецтва ВМС ЗС України.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 6, місце 36.