Стрекнєв Дмитро Володимирович

Стрекнєв Дмитро Володимирович
Дата та місце народження: 9 липня 1997 р., смт Нижня Дуванка, Сватівський район, Луганська область
Дата та місце смерті: 6 квітня 2019 (21 рік) м. Золоте, Луганська область
Місце поховання: смт Нижня Дуванка, Сватівський район, Луганська область
Звання: Солдат
Посада: Гранатометник
Обставини смерті: Загинув за півгодини до опівночі 6 квітня 2019 р. від кульового поранення під час вогневого протистояння на позиції ЗСУ біля хутора Вільний в околицях м. Золоте на Луганщині. Разом з ним у цьому бою загинув також солдат І. Лисиця.

[ред. | ред. код]

Народився 1997 року в селі Нижня Дуванка (Сватівський район, Луганська область). Ріс з двома братами й двома сестрами. 2015 року закінчив Нижньодуванську загальноосвітню школу; по тому — Рубіжанський професійний ліцей за фахом електрозварника.

28 січня 2017 року вступив на військову службу за контрактом. Солдат, гранатометник 3-го механізованого відділення 3-го механізованого взводу 3-ї механізованої роти, 1-й механізований батальйон 54-ї бригади. На війні травмував ногу; півроку лікувався у госпіталях в Києві і Харкові, був на реабілітації вдома. Повернувся на передову.

6 квітня 2019-го перед опівніччю загинув у бою від кульового поранення поблизу хутора Вільний (входить до складу міста Золоте (Попаснянський район)). Тоді з 23:30 до опівночі терористи вели вів обстріл з мінометів калібром 82 мм, АГС та ВКК. Українські вояки вогнем у відповідь примусили ворога припинити обстріл, але двоє солдатів зазнали смертельних кульових поранень — Дмитро Стрекнєв та Іван Лисиця.

9 квітня 2019 року похований в Нижній Дуванці.

Без Дмитра лишилися мама Наталія Віталіївна, вітчим, два брати й сестра.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 11, ряд 5, місце 8.