Стоянський Павло Васильович «Маріуполь»

Стоянський Павло Васильович
Дата та місце народження: 3 лютого 1989 р., м. Маріуполь, Донецька область
Дата та місце смерті: 10 жовтня 2018 (29 років) м. Золоте, Луганська область
Місце поховання: м. Маріуполь, Донецька область
Посада: Стрілець
Обставини смерті: Загинув увечері 10 жовтня 2018 р. під час бою на підступах до хутора Вільний в околицях м. Золоте 4 (Попаснянський район, Луганська область), отримавши кульове поранення в область живота.

[ред. | ред. код]

Народився 1989 року у місті Маріуполь. Був єдиним сином у матері, виховувала його сама. Закінчив маріупольське ПТУ; працював за фахом — сантехніком. Строкову не проходив, але мріяв стати професійним військовим, захоплювався зброєю, цікавився новітніми технологіями

13 жовтня 2016 року підписав контракт на військову службу — у 1-му батальйоні «Волинь»; старший солдат, стрілець 1-го відділення 2-го взводу 2-ї роти мотопіхотного батальйону. У вільні хвилини з друзями полюбляв тренуватись в метанні ножів. Першу ротацію проходив на Луганщині — з грудня 2016 року по листопад 2017-го, зокрема — у Станиці Луганській. Допомагав матері та дідусю (помер в жовтні 2017 року). Шкодував, що не зміг потрапити на похорон дідуся. Вибув на перепідготовку у Володимир-Волинський, продовжував нести службу та пройшов курси підвищення кваліфікації. Цікавили його нові види зброї, яку охоче вивчав; з гранатомета РПГ-7В на навчальних стрільбах найкраще відстрілявся. 21 квітня 2018 року знову вирушив на фронт.

10 жовтня 2018-го загинув біля хутору Вільний — на околицях н.п. Золоте-4 (входить до складу міств Золоте Попаснянського району) від смертельного поранення у черевну порожнину кулею ворожого снайпера.

Похований у Маріуполі.

Без Павла лишилась мама.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 8, місце 31.