Степанець Андрій Миколайович

Степанець Андрій Миколайович
Дата та місце народження: 5 червня 1974 р., м. Суми
Дата та місце смерті: 24 листопада 2014 (40 років) с. Тоненьке, Донецька область
Місце поховання: м. Суми
Звання: Солдат
Посада: Командир гармати
Обставини смерті: Загинув 24 листопада 2014 р. під час артилерійського обстрілу біля с. Тоненьке, Ясинуватський район, Донецька область. Разом з Андрієм загинув молодший сержант В. Оболєнцев.

1994 року закінчив Сумську ЗОШ № 4, вступив до Сумського артилерійського училища, навчання в якому полишив на 3-му курсі. Закінчив Сумський машинобудівний технікум, спеціальність «програмування верстатів з ЧПУ», запросили до Сумського політехнічного університету на факультет технології машинобудування. Після закінчення навчання працював на Сумському виробничому об'єднанні ім. Фрунзе, дійшов до заступника начальника відділу ВНК. Працював головним метрологом, начальником відділу метрології та стандартизації на ДП «Завод обважнених бурильних та ведучих труб».

Мобілізований в кінці серпня 2014-го, командир гармати, 79-та окрема аеромобільна бригада. З 23 вересня артилерійська батарея розташовувалася під село Орловка Ясинуватського району, здійснював прицільні обстріли ворожих позицій.

Вночі з 23 на 24 листопада 2014-го загинув під час артилерійського обстрілу терористами із 152-мм зброї біля села Тоненьке — снаряд потрапив у бліндаж, крім Андрія там знаходилося ще четверо вояків.

Без Андрія залишились батьки, дружина Надія, 4-річний син.

Поховані 27 листопада 2014-го в місті Суми на Центральному кладовищі, Алея поховань Почесних громадян.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 6, місце 9.