Степанченко Дмитро Андрійович «Овод»

Степанченко Дмитро Андрійович
Дата та місце народження: 24 травня 1970 р., м. Уссурійськ, Приморський край, РРФСР
Дата та місце смерті: 5 вересня 2014 (44 роки) с. Шишкове, Луганська область
Місце поховання: м. Луганськ
Звання: Майор
Посада: Заступник командира батальйону по роботі з особовим складом
Обставини смерті: Близько 14 години 04.09.2014 року разом з частиною військовослужбовців механізованого батальйону 1ОТБр та взводом 3 батальйону територіальної оборони Воля майор Степанченко Дмитро Андрійович прибув на блок пост Весела гора. Від командира частини отримав завдання зайняти блок пост біля населеного пункту Шишково. Близько 16 години колона вирушила на позицію та ще до вечора її зайняла. Близько 11 години 05.09.2014 року з спостережного поста надійшла доповідь про наближення колони бронетехніки та автомобілів з тильної сторони блок поста до с. Шишкове. Колона зайшла в село та містила в своєму складі: 3 танки, 2 БМП-1, вантажний тентований автомобіль з особовим складом, ЗіЛ 131 з ЗУ-27 на кузові та позашляховик марки Jeep. Майор Степанченко Д.А., подав команду до зайняття оборони та побіг по позиціям, де серед особового складу почалася паніка. В цей час впритул до спостережного поста під'їхав позашляховик марки Jeep з людьми в машині, які відкрили вогонь по позиції спостережного поста. Особовий склад блок поста відкрив вогонь у відповідь. Зразу після від'їзду автомобіля колона бронетехніки розгорнулась в бойовий порядок та почала обходити з різних сторон відкривши щільний вогонь. Військовослужбовці на блокпості намагалися з СПГ уразити найближчий танк противника. Після обстрілу СПГ з танка, змінили позицію та почали обстрілювати танк з РПГ-7В. Через деякий час до РПГ-7В закінчились гранати і старший солдат Олійник Ю.М., разом з майором Степанченко Д.А., підносили гранати з автомобіля ЗіЛ 131. Після чергового попадання танкового снаряду в блокпост осколок від снаряда попав в праву частину голови та завдав смертельного поранення майору Степанченко Дмитру Андрійовичу. Після бою, під час виходу з оточення 05-07 вересня, загинули його підлеглі: капітан Буряк А.М., майор Лоскот Е.О., солдат Власенко Д.М., солдат А. Норенко, ст. солдат Малашняк А.В. та ще один тимчасово не ідентифікований військовослужбовець № 6418.

У 1990 році закінчив Новосибірське вище військове командне училище. Проживав у Луганську. Майор, заступник командира батальйону 1-ї окремої гвардійської танкової бригади по роботі з особовим складом.

Близько 14 години 4 вересня 2014-го разом з частиною військовослужбовців механізованого батальйону 1-ї ОТБр та взводом 3-го батальйону територіальної оборони «Воля» майор Дмитро Степанченко прибув на блокпост «Весела гора». Від командира частини отримав завдання зайняти блокпост біля населеного пункту Шишкове. Близько 16-ї години колона вирушила на позицію, ще до вечора її зайняла.

Приблизно об 11:00 5 вересня зі спостережного поста надійшла доповідь про наближення колони бронетехніки та автомобілів з тильної сторони блокпоста до села Шишкове. Колона зайшла в село, містила в своєму складі 3 танки, 2 БМП-1, вантажний тентований автомобіль з особовим складом, ЗіЛ-131 з ЗУ-27 на кузові, позашляховик марки «Jeep». Майор Степанченко віддав наказ зайняти оборону та побіг по позиціях, де серед особового складу почалася дезорганізація. Позашляховик марки «Geep» під'їхав упритул до спостережного поста, з нього було відкрито вогонь по позиціях. Особовий склад блокпосту відкрив вогонь у відповідь.

Після від'їзду автомобіля колона бронетехніки розгорнулася в бойовий порядок і почала обходити військових з різних сторін, при цьому відкривши щільний вогонь. Вояки на блокпосту намагалися з СПГ уразити найближчий танк противника, після того змінили позицію та почали обстрілювати танк з РПГ-7В, до якого через деякий час закінчились гранати. Старший солдат Олійник Ю. М. з майором Степанченком підносили гранати від автомобіля ЗіЛ-131. Після чергового влучання снаряду з танка в блокпост Дмитро Степанченко зазнав смертельного осколкового поранення.

Вже після бою, під час виходу з оточення 5—7 вересня, загинули підлеглі майора Степанченка майор Євген Лоскот, капітан Анатолій Буряк, старший солдат Андрій Малашняк, солдат Дмитро Власенко, та двоє станом на лютий 2017-го не ідентифікованих вояків, похований в могилах № 6417 та № 6418.

Без Дмитра лишились мама, дружина, син Сергій.

Похований у Луганську.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 2, місце 19.