Степанченко Борис Миколайович

Степанченко Борис Миколайович
Дата та місце народження: 22 червня 1984 р., с. Самійлівка, Донецька область
Дата та місце смерті: 28 травня 2019 (34 роки) м. Попасна, Луганська область
Місце поховання: с. Самійлівка, Донецька область
Звання: Солдат
Посада: Сапер
Обставини смерті: Загинув 28 травня 2019 року під час пошуків групою бійців збитого БПЛА поблизу м. Попасна на Луганщині, отримавши осколкове поранення. Його тіло залишилось на полі бою, оскільки під щільним мінометним обстрілом не було можливості його евакуювати, а тому він певний час вважався зниклим безвісти. Невдовзі стало відомо, що його тіло бойовики евакуювали на тимчасово окуповану територію. Після перемовин під егідою моніторингової місії ОБСЄ його передали 31 травня українській стороні.

Народився 1984 року в селі Самійлівка (Олександрівський район, Донецька область). У Самійлівці закінчив середню школу; там прожив усе життя. Працював водієм у ДТЕК «Добропіллявугілля» на шахті «Новодонецькій».

30 липня 2018 року вступив на військову службу за контрактом; солдат, сапер 1-го відділення інженерно-саперного взводу 2-го батальйону 54-ї бригади. 10 листопада потрапив у зону боїв.

27 травня 2019-го військовики 54-ї бригади запустили безпілотник, терористи його збили. Саперна група вирушила на пошуки та під час перевірки мінно-вибухових загороджень батальйонного району оборони в районі міста Попасна зіткнулась з ДРГ. В ході бою Борис Степанченко зник, ворог втратив убитими 2 та відступив під прикриттям вогню з мінометів калібру 120 мм. Куля влучила Борису в печінку. Безпілотники допомогли відшукати тіло в «сірій зоні» на мінному полі; евакуйоване на тимчасово окуповану територію. Передача тіла відбулася 31 травня 2019 року.

Без Бориса лишилися батьки, сестра, дружина і двоє дітей.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 11, ряд 7, місце 8.