Стельмах Тарас Іванович

Стельмах Тарас Іванович
Дата та місце народження: 15 січня 1975 р., м. Львів
Місце поховання: м. Львів
Посада: Санітарний інструктор
Обставини смерті: Загинув 7 серпня 2014 р. неподалік від с. Побєда Сніжнянської міської ради Донецької області, супроводжуючи поранених у санітарній машині. Був попередньо похований неподалік від с. Побєда. 8 жовтня 2014 р. поховання було виявлене та ексгумоване пошуковцями Місії Евакуація-200 (Чорний тюльпан). Впізнаний за експертизою ДНК. Разом з Тарасом загинув старший солдат П. Коваль.

[ред. | ред. код]

Тарас Стельмах народився 15 січня 1975 року в місті Львів. Закінчив середню школу № 53 міста Львова (нині — гімназія «Престиж») та Львівський державний медичний коледж (нині — Вищий навчальний комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський медичний коледж імені Андрея Крупинського»).

Мобілізований у травні 2014-го, з червня перебував у зоні бойових дій.

Молодший сержант, санітарний інструктор розвідроти 24-ї окремої механізованої бригади (Яворів).

Загинув близько 7:00 поблизу села Степанівка (Шахтарський район) Донецької області поблизу кургану Савур-Могила, супроводжуючи поранених у санітарній машині. В машину влучив снаряд, загинули двоє бійців — Тарас Стельмах і Павло Коваль. Довгий час тіло не могли забрати з контрольованої терористами території. Після вивезення останків з окупованої території та проведення експертизи ДНК, Тараса поховали 16 грудня у Львові на Личаківському кладовищі на полі почесних поховань № 76. За даними сайту «Книга пам'яті», загинув 7 серпня біля смт Побєда.

Без Тараса лишились мама, дружина Олена та донька 2009 р.н.

Похований 16 грудня 2014 року на Личаківському цвинтарі — Поле почесних поховань № 76.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 8, місце 15.