Статій Володимир Михайлович «Білий»

Статій Володимир Михайлович
Дата та місце народження: 26 жовтня 1974 р., м. Львів
Дата та місце смерті: 25 липня 2014 (39 років) с. Піски, Донецька область
Місце поховання: м. Львів
Обставини смерті: Біля села Піски (Ясинуватський район) Донецької області загинув від вибуху гранати — не бажаючи опинитись в полоні, підірвався разом з чотирма терористами, які його оточили.

Народився 1974 року у місті Львів. Навчався у львівській школі № 38. Через військову службу батька певний час навчався у місті Дебрецен (Угорщина). Після повернення до Львова продовжив навчання — у школі № 92. У 1990 році Володимир разом з однокласниками відвідав Москву, там вони допомогли відновити могилу гетьмана Петра Дорошенка. Займався регбі, грав за місцеву команду «Сокіл». Закінчив львівське ВПУ (сучасне Львівське вище професійне училище транспортних технологій та сервісу Національного транспортного університету). По тому закінчив Львівський політехнічний технікум (сучасний Технологічний коледж Національного університету «Львівська політехніка») за спеціальністю «Будівництво та експлуатація будівель і споруд»; працював на кордоні та в будівельній компанії.

Брав активну участь у подіях Революції Гідності. Після Майдану пройшов вишкіл в одному з навчальних центрів Правого Сектора. Одним з перших вирушив в зону бойових дій. Боєць 5-го Окремого батальйону Добровольчого Українського Корпусу (псевдо «Білий»).

Біля с. Піски Донецької області всю ніч тривав мінометний обстріл. На ранок, коли мала відбутись передислокація після 16-годинного бою, зі слів очевидців, хлопці пішли до одного з приватних будинків по вул. Мира, 77, в який, попередньо з метою пограбування, могли проникнути невідомі. Але через деякий час вони були захоплені в полон групою сепаратистів, що прибули за цією адресою на мікроавтобусі «Газель» за викликом господарів, яким стало відомо про проникнення до їхнього будинку. Двоє бійців загинули, серед них Беленець Андрій Анатолійович — був розстріляний сепаратистами по вул. Миру. Статій В. М.— був захоплений та посаджений до мікроавтобусу «Газель» червоного кольору. Сепаратисти спробували з боєм вирватися на «Газелі» в бік Донецька, але постріл українських танкістів зупинив цей прорив. Розсипані по дорозі поранені бойовики, разом з бійцем «Правого Сектору» Статієм В. М., в гарячці бою, попали під вогонь великокаліберного кулемета БТР та загинули від отриманих поранень на місці.

Залишились дружина та неповнолітня донька.

28 липня 2014 року львів'яни провели бійця в останню путь. Прощання та заупокійна літургія відбулися у Храмі Святих ап. Петра і Павла мікрорайону Рясне; поховання — на місцевому кладовищі неподалік.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 4, місце 12.