Сорока Іван Іванович

Сорока Іван Іванович
Дата та місце народження: 1 травня 1985 р., с. Дібрівне, Чернігівська область
Дата та місце смерті: 30 квітня 2015 (29 років) с. Новогригорівка, Волноваський район, Донецька область
Місце поховання: с. Дібрівне, Чернігівська область
Посада: Старший стрілець
Обставини смерті: Загинув 30 квітня 2015 р. під час розвідки підірвавшись на розтяжці поблизу села Новогригорівка, Волноваський район, Донецька область. Разом з Іваном загинув солдат С. Бадуненко.

[ред. | ред. код]

Народився 1985 року в селі Дібрівне на Чернігівщині. З 1992 по 2002 навчався у Дібрівненській середній школі. 2003 року закінчив Чернігівське ПТУ № 1, де здобув спеціальність електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування. Працював електромонтером в термічному цеху ЗАЗ у м. Чернігові. Цього ж 2003 був призваний на строкову військову службу, яку проходив у Внутрішніх військах МВС в місті Кривий Ріг. Після служби повернувся на роботу до Чернігова. Певний період працював у Городні в «Укртелекомі», у Києві на будівництві. Останні роки жив у селі Дібрівне, ростив сад, тримав теплиці, доглядав за пасікою. Також власноруч на замовлення робив дерев'яні двері, вікна та інші речі.

У зв'язку з російською збройною агресією проти України у вересні 2014 добровольцем пішов до військкомату, призваний за частковою мобілізацією.

Старший солдат, старший стрілець 2-го відділення 2-го взводу 2-ї роти 41-го окремого мотопіхотного батальйону «Чернігів-2» 1-ї окремої танкової бригади, в/ч польова пошта В3137. На фронті, окрім виконання бойових завдань, у вільний час займався спортом та облаштуванням побуту у своєму підрозділі.

30 квітня 2015-го, під час розвідки в районі села Старогнатівка Волноваського району, військовики батальйону підірвалися на протипіхотній міні з «розтяжкою» поблизу села Новогригорівка, що входить до Старогнатівської сільської ради. Внаслідок вибуху від осколкових поранень загинули двоє бійців — старший солдат Іван Сорока і солдат Сергій Бадуненко. Наступного дня Іван мав би відмічати своє 30-річчя.

Похований 4 травня на кладовищі рідного села Дібрівне. Без сина лишились батьки.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 7, ряд 3, місце 13.