Сороченко Олег Сергійович

Сороченко Олег Сергійович
Дата та місце народження: 24 жовтня 1993 р., м. Луганськ
Дата та місце смерті: 25 серпня 2014 (20 років) с. Красна Талівка, Луганська область
Місце поховання: с. Калмиківка, Міловський район, Луганська область
Посада: Молодший інспектор відділення інспекторів
Обставини смерті: Загинув 25 серпня 2014 р. в бою з диверсійно-розвідувальною групою, яка перетнула кордон з території Росії на ділянці Красна Талівка Луганської області. Разом з Олегом загинули старший прапорщик В. Фірсов, полковник Є. Пікус та старший прапорщик Д. Арнаут.

Народився 1993 року в місті Луганськ. Мама Ірина Миколаївна Сороченко закінчила луганське медичне училище; здобула професію медсестри. Ще у молодому віці від серцевого нараду помер батько Олега. Згодом вітчимом став колишній афганець-спецназівець, прапорщик Харківський Микола Прокопович. Олег поступив у військовий ліцей. Після закінчення навчання вирішив поступити на контрактну службу до прикордонників.

Молодший інспектор прикордонної служби відділення інспекторів відділу «Красна Талівка» прикордонного загону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України. Після початку бойових дій привів майбутню невістку Юлію Циганкову до батьків — аби захистили. Після зростання напруженості родина перебралася в Дніпродзержинськ.

Загинув в бойовому зіткненні у Красній Талівці — прикордонники зупинили диверсійно-розвідувальну групу, котра порушила кордон з території Росії. Бій тривав 2,5 години, терористів підтримували вогнем з Російської Федерації — міномети, 2 БТР та 2 БМП. Також українських прикордонників обстрілювали некерованими реактивними снарядами 2 бойові вертольоти Мі-24 Збройних сил РФ. У бою загинули 4 прикордонники, 3-х поранено, однак прорив через кордон не відбувся, диверсанти ж вивезли своїх поранених та вбитих під прикриттям вогню російських БТРів та вертольотів до Росії.

Похований в Міловському районі; село Калмиківка.

Без Олега лишились батьки та донька — в березні 2015 року народилася Альбіна Сороченко.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 1, місце 24.