Сокуренко Роман Олександрович «Сокіл»

Сокуренко Роман Олександрович
Дата та місце народження: 18 січня 1983 р., м. Новоукраїнка, Кіровоградська область
Дата та місце смерті: 22 вересня 2014 (31 рік) Помер від поранень
Посада: Міліціонер
Обставини смерті: Отримав поранення 10 серпня 2014 р. у бою під Іловайськом (Донецька область) в районі с. Третяки, Іловайська міська рада, Донецька область. Був відправлений на лікування до Німеччини 3 вересня 2014 р. разом з іншими 19 пораненими бійцями, які брали участь в антитерористичній операції. Помер 22 вересня 2014 р. в госпіталі Бундесверу м. Ульм (Німеччина) Військова операція: Бої за м. Іловайськ.

1985 року батьки розвелися, Роман з матір'ю переїхав до Корсуня-Шевченківського. 1999 року закінчив Корсунь-Шевченковську ЗОШ № 1, в кіровоградській філії Кіровоградського професійно-технічного училища підготовки робочих кадрів здобув спеціальність зварювальника. В 2001—2002 роках проходив строкову військову службу у 20-му рухомому пункті управління Генерального Штабу ЗСУ. По демобілізації працював за спеціальністю.

Займався спортом — греко-римською боротьбою, легкою атлетикою, грав у складі футбольних команд «Максимір», «Спортінг-Корсунь». Здобув звання чемпіона першої ліги Корсунь-Шевченківського району з міні-футболу, сезону 2012—2013 років.

Активний учасник Революції Гідності, корсунь-шевченківська самооборона.

Боєць батальйону спецпризначення «Азов», брав участь від самого початку.

Поранений 10 серпня в бою за визволення міста Іловайськ, рятуючи свого командира. Андрій Дрьомін-«Світляк» та Микола Березовий-«Береза» у тому бою загинули.

Переніс десятки операцій у Дніпропетровській лікарні ім. І. Мечникова, Національному інституті хірургії та трансплантології ім. О. Шалімова. Був відправлений на лікування до Німеччини 3 вересня — з іще 19 пораненими бійцями.

Помер у госпіталі Бундесверу міста Ульм.

Похований у місті Корсунь-Шевченківський.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 8, місце 18.