Соколенко Андрій Олексійович «Лівша»

Соколенко Андрій Олексійович
Дата та місце народження: 5 серпня 1972 р., м. Алма-Ата, Казахстан
Дата та місце смерті: 8 січня 2015 (42 роки) Помер від поранень
Місце поховання: м. Київ
Звання: Солдат
Посада: Старший стрілець
Обставини смерті: Під час мінометного обстрілу блокпоста 9 серпня 2014 року в районі Дебальцеве, щоб врятувати життя побратимів, Андрій не побіг в укриття, а відкрив вогонь по лісопосадці, з якої коректувальник наводив вогонь російських бойовиків. Поряд з Андрієм розірвалася міна, він отримав чисельні осколкові поранення внутрішніх органів та голови, від яких почалося запалення. Помер 8 січня 2015 р. у Київському військовому клінічному центрі після 12 операцій та 5-місячної госпіталізації.

[ред. | ред. код]

Батько та мати проживали в Казахстані, де народився Андрій. Переїхали на Україну на свою батьківщину в 1984. Андрій по закінченні СПТУ-12 працював на Рівненській атомній електростанції за спеціальністю монтажник АЕС, потім таксистом. Доброволець, старший стрілець, 34-й батальйон територіальної оборони «Батьківщина». Окрім своїх військових обов'язків, займався ремонтом та вдосконаленням техніки та приладів, за що й дістав свій позивний «Лівша».

Андрій під час мінометного обстрілу терористами блокпоста 9 серпня 2014 року біля Дебальцевого, щоб врятувати життя побратимів, не побіг в укриття, а відкрив вогонь по лісопосадці — з якої коректувальник наводив вогонь. Міна розірвалася поруч з Андрієм, зазнав численних осколкових поранень внутрішніх органів та голови, в укриття із множинними пораненнями відійшов самотужки. Опирався лікуватися, згодом почалося запалення черевної порожнини. Помер 08 січня 2015 р. у Київському військовому клінічному центрі після 29 операцій — в Харкові, Львові, Києві та 5-місячної госпіталізації.

Похований у Києві на Алеї Слави Героїв АТО на лісовому кладовищі.

Алея Слави загиблим в АТО на меморіальному комплексі «Фортечні вали» в Кіровограді 12 11 2015 р., стела № 16.

Без Андрія залишилися син, сестра, батько.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 5, місце 25.