Сокач Роман Михайлович «Мамай»

Сокач Роман Михайлович
Дата та місце народження: 4 жовтня 1986 р., с. Зимна Вода, Львівська область
Дата та місце смерті: 5 січня 2015 (28 років) м. Бахмут, Донецька область
Місце поховання: с. Зимна Вода, Львівська область
Посада: Старший кулеметник
Обставини смерті: Загинув 5 січня 2015 р. близько 19:00 під час здійснення ротації в зоні АТО в ДТП на трасі Київ — Довжанський поблизу міста Артемівськ (Донецька область).

Народився 4 жовтня 1986 року, с. Водяне, Пустомитівського району, Львівської області. Закінчив Зімновідську ЗОШ № 2.

Старший кулеметник 1-го відділення 1-го взводу 2-ї роти оперативного призначення (резервного батальйону) в/ч № 3066 Північного оперативно-територіального об'єднання Національної гвардії України старший солдат резерву Сокач Р. М. протягом 19 серпня — 6 жовтня 2014 року, виконував службово-бойові завдання у зоні проведення АТО у м. Вуглегірську, Донецької області. Входив до групи глибинної розвідки, ризикуючи власним життям здійснював збір розвідданих у тилу ворога.

5 січня 2015 року о 18:30 під час маршу колони для проведення чергової ротації підрозділів Національної гвардії України автобус, у якому він знаходився, на трасі між населеними пунктами Слов'янськ та Бахмут потрапив у ДТП. 8 січня 2015 року внаслідок отриманих травм старший солдат резерву Сокач Роман Михайлович загинув. Того ж дня домовина з тілом загиблого була перевезена до Львова.

Панахида та прощання із загиблими у зоні АТО бійцями Національної Гвардії України Ростиславом Скрутом та Романом Сокачем відбулася 8 січня 2015 року у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла у Львові. Того ж дня домовини перевезли до родинних обійсть загиблих героїв у Зимній Воді, а ввечері в церкві святого Івана Богослова відбувся парастас. Похорон відбувся 9 січня 2015 року на місцевому цвинтарі у Зимній Воді. Поховали поляка Романа Сокача та українця Ростислава Скрута, котрі при житті були друзями, поряд.

У Романа залишились батьки, дружина та донька, яка народилася після загибелі батька, 23 серпня 2015 року.

7 квітня 2016 року, для участі у святкування 360-х роковин обітниць у львівській катедрі польського короля Яна Казимира, до Львова прибув представник президента Польщі Анджея Дуди — Державний секретар — Шеф Кабінету Президента РП Адам Квятковський. Відразу з летовища він разом із членами делегації та Генеральним Консулом РП у Львові Веславом Мазуром поїхав на цвинтар у Зимній Воді, щоби вшанувати пам'ять загиблих в АТО поляка Романа Сокача та українця Ростислава Скрута. Місцеві жителі розповіли, що Роман Сокач служив міністрантом. Адам Квятковський відвідав польський військовий меморіал на Личаківському цвинтарі, а ввечері мав спільну вечерю з учасниками АТО і родиною загиблого українського воїна Ростислава Скрута.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 4, місце 25.