Смоляр Іван Дмитрович «Дядя Ваня»

Смоляр Іван Дмитрович
Дата та місце народження: 10 грудня 1961 р., с. Гупали, Волинська область
Місце поховання: с. Деревки, Котелевський район, Полтавська область
Посада: Командир відділення
Обставини смерті: Загинув 4 липня 2015 р. близько 16.00 при спробі евакуації важкопораненого солдата Р. Цапа в ході проведення планового нарощування мінно-вибухових загороджень в результаті підриву на міні в районі 29-го блокпосту на трасі Бахмутка поблизу смт Донецький. Разом з Іваном загинули солдат Д. Ковшар та солдат А. Романов. Сімейний стан: Залишилися дружина та син.

Під час строкової служби в РА брав участь у війні в Афганістані — у складі 345-го штурмового десантного полку. Протягом 1975—2009 років з перервами проживав у Новодонецькому Добропільського району Донецької області. 1988 року закінчив Донецький гірничий технікум, здобувши спеціальність «підземна розробка вугільних родовищ», та отримав кваліфікацію гірничого техніка. Працював на шахтах Донбасу, пройшовши шлях від робочого до начальника дільниці. 2010 року вийшов на пенсію, переїхав із дружиною Яною Володимирівною та сином Олексієм 2004 р.н. з родиною на Полтавщину — проживав у селі Деревки Котелевського району. До Деревок потрапив випадково — йому дуже сподобалися місцева природа, ліс, чисте свіже повітря.

З початком війни в рамках мобілізації не призвали — мав інвалідність, якої зазнав ще на шахті. Влітку 2014 року прийшов у батальйон «Айдар». Молодший сержант, командир 8-го відділення 2-ї штурмової «афганської» роти 24-го окремого штурмового батальйону ЗСУ «Айдар». З 6 вересня 2014-го перебував на лінії фронту.

4 липня 2015 загинув під час проведення планового нарощування мінно-вибухових загороджень (підрив на міні) біля 29-го блокпосту на трасі «Бахмутка» поблизу села Донецький. При спробі евакуації важкопораненого солдата Романа Цапа під час повторного вибуху загинули сержант Дмитро Демковський, молодший сержант Іван Смоляр, солдати Дмитро Ковшар, Артем Романов. Іван загинув, коли надавав допомогу пораненому Роману Цапу.

Похований в селі Деревки.

Без Івана лишилися дружина та син.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 7, ряд 3, місце 23.