Смірнов Сергій Миколайович «Одеса»

Смірнов Сергій Миколайович
Дата та місце народження: 29 липня 1980 р., м. Одеса
Дата та місце смерті: 1 травня 2017 (36 років) смт Луганське, Бахмутський район, Донецька область
Місце поховання: м. Олешки, Херсонська область
Звання: Сержант
Посада: Старший розвідник
Обставини смерті: Загинув 1 травня 2017 р. на Світлодарській дузі поблизу смт Луганське (Бахмутський район Донецька область) внаслідок артилерійського обстрілу. Разом з Сергієм загинули старший солдат А. Біжко та молодший сержант Ю. Мальков.

[ред. | ред. код]

Народився 1980 року в Одесі. Мати виховувала двох синів сама. Навчався у середній школі № 14 м. Одеса. Закінчив будівельний технікум. Займався боротьбою і плаванням. Працював на будівництві та ремонтах. Захоплювався риболовлею та відпочинком на природі. Мріяв після виходу на пенсію працювати єгером. Останні роки мешкав у м. Олешки на Херсонщині.

У зв'язку з російською збройною агресією проти України 6 вересня 2014 року був призваний за частковою мобілізацію як доброволець. Виконував завдання на території проведення антитерористичної операції у складі 43-го батальйону територіальної оборони «Патріот», переформатованого у 43-ій окремий мотопіхотний батальйон. Воював в районі Попасної, Золотого, Зайцевого, Авдіївки, Новгородського. 6 вересня 2015 року повернувся з війни, у жовтні одружився, 2016 року народився син. Того ж року повернувся до свого батальйону, підписавши контракт. Влітку 2016-го був поранений на фронті. 4 січня 2017 року продовжив контракт. Виконав більше сотні вдалих бойових виходів, мав бойові нагороди.

Сержант, старший розвідник — в. о. командира взводу розвідки 1-ї мотопіхотної роти 43-го окремого мотопіхотного батальйону «Патріот» 53-ї окремої механізованої бригади, в/ч А2026, м. Сєвєродонецьк.

1 травня 2017 року, на «Світлодарській дузі», після 17:00 група українських військових потрапила під потужний обстріл поблизу смт Луганське на крайній до бойовиків позиції. Командир мотопіхотного відділення 3-ї роти молодший сержант Юрій Мальков дістав смертельне поранення, — ворожа куля перебила артерію. Йому на допомогу прийшли троє розвідників батальйону, але потрапили у засідку, почали відстрілюватись. У бою загинули сержант Сергій Смірнов і старший солдат Анатолій Біжко, третій розвідник дістав поранення і повернувся живим. Евакуювати тіла загиблих не вдалось через сильну вогневу протидію противника. Передача тіл українській стороні відбулась 6 травня біля м. Щастя, у присутності представників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

7 травня із трьома загиблими бійцями попрощались у Дніпрі. Похований 8 травня в Олешках, на міському кладовищі.

Залишилися дружина, син Макар (11 місяців) та 19-річний син Андрій від першого шлюбу.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 6, місце 31.