Слободанюк Олександр Вікторович «Погранець, Кеп»

Слободанюк Олександр Вікторович
Дата та місце народження: 7 січня 1972 р., с. Неділкове, Савранський район, Одеська область
Дата та місце смерті: 19 січня 2020 (48 років) хут. Вільний
Посада: Командир відділення–командир бойової машини
Обставини смерті: Загинув увечері 19 січня 2020 р. від кульового поранення в голову на позиції ЗСУ поблизу хутора Вільний (околиці м. Золоте 4 на Луганщині). Спочатку під час обстрілу був поранений, проте справу довершив ворожий снайпер.

Народився 1972 року в селі Неділкове (Савранський район, Одеська область). Походить з родини військових, яка приїхала із Владивостоку. Мешкав у місті Первомайськ (Миколаївська область) де закінчив школу № 15. Здобув вищу освіту в Одеському інституті внутрішніх справ. З середини 1990 років працював в слідчих органах, у містах Саврань та Києві, загалом мав 20 років вислуги офіцера. Вийшов на пенсію за вислугою років. Окрім того працював у сфері охорони громадського порядку та безпеки.

На війні від самого початку. Проходив службу в мобільній прикордонній заставі, протягом 2015—2016 років — у 80-й бригаді, воював в Гранітному. Згодом — молодший сержант, командир відділення — командир мотопіхотного взводу 72-ї бригади.

19 січня 2020 року загинув внаслідок ворожого обстрілу поблизу хутора Вільний (Золоте-4) — був поранений під час обстрілу, а потім зазнав смертельного поранення кулею снайпера.

23 січня 2020-го похований у Первомайську.

Без Олександра лишились батьки, сестра та двоє дітей.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 11, ряд 6, місце 18.