Слісенко Михайло Михайлович «Михалич»

Слісенко Михайло Михайлович
Дата та місце народження: 28 травня 1958 р., с. Боровиця, Черкаська область
Дата та місце смерті: 7 вересня 2014 (56 років) м. Луганськ
Звання: Солдат
Посада: Водій
Обставини смерті: Був взятий у полон коли був водієм вантажної машини 5 вересня 2014 р. близько 14.30 під час бою з російськими диверсантами на перехресті дороги Н-21 біля Луганського гольфклубу в районі с. Цвітні Піски, Слов'яносербський район, Луганська область. Утримувався на гауптвахті ОВК м. Луганськ, де його, як айдарівця постійно допитували, 07.09. біля 11.00 не витримавши тортур він помер.

Молодість Михайла пройшла на Донеччині, працював шахтарем, створив сім'ю. Згодом розлучився, приїхав на Черкащину, донька залишилася з мамою. Кваліфікований водій, працював на будівництві, проживав у селі Боровиця.

В часі війни пішов добровольцем до батальйону «Айдар» у липні 2014 року, водій, псевдо «Сєдой». 4 вересня телефонував додому і ніби прощався.

5 вересня 2014-го потрапив до полону під час бою з російськими диверсантами, які напали на бійців 2-ї роти батальйону із засідки поблизу села Весела Гора. Бійці на двох машинах під'їхали до блокпоста — на ньому майорів український прапор. Командир групи вийшов з машини, терористи відкрили вогонь. Прострелено бензобак, одна з автівок вибухнула. Терористи тіла убитих палили та розчленовували — розрізали животи, проломлювали голови, спалювали ще живих.

Потрапив до полону з медсестрою батальйону «Айдар» «мамою Танею». Утримувався на «гауптвахті» ОВК в Луганську, де його як «айдарівця» постійно допитували, 7 вересня, не витримавши тортур, він помер — «мама Таня» свідчила, що його терористи підвісили наручниками до спортивної перекладини й забили до смерті.

14 жовтня терористи передали в районне ТМО Старобільська тіла двох айдарівців, які були в полоні й померли в Луганську; один з них — Іван Ісик, помер 14 вересня, другий невстановлений, помер 6 чи 7 вересня.

Рідні Михайла через суд доводять, що він загинув у полоні луганських терористів.

Без Михайла лишилися мама Марія Романівна 1909 р.н., дочка 18 років, двоюрідна сестра Людмила з дитиною інвалідом.

Станом на лютий 2017 року тіло не знайдено.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 4, місце 14.