Скрут Ростислав Стефанович «Скрудж»

Скрут Ростислав Стефанович
Дата та місце народження: 14 серпня 1978 р., с. Зимна Вода, Львівська область
Дата та місце смерті: 5 січня 2015 (36 років) м. Бахмут, Донецька область
Місце поховання: с. Зимна Вода, Львівська область
Посада: Кулеметник
Обставини смерті: Загинув 5 січня 2015 р. близько 19:00 під час здійснення ротації в зоні АТО в ДТП на трасі Київ — Довжанський поблизу міста Артемівськ (Донецька область).

[ред. | ред. код]

Народився 14 серпня 1978 року, с. Зимна Вода, Пустомитівського району, Львівської області. Закінчив Зімновідську ЗОШ № 1.

Кулеметник взводу аеророзвідки батальйону оперативного призначення (резервного батальйону) в/ч № 3066 Північного оперативно-територіального об'єднання Національної гвардії України. Від серпня 2014 року, добровольцем, брав активну участь у виконанні службово-бойових завдань у зоні проведення АТО на сході України.

5 січня 2015 року о 18:30 під час маршу колони для проведення чергової ротації підрозділів Національної гвардії України автобус, у якому він знаходився, на трасі між населеними пунктами Слов'янськ та Бахмут потрапив у ДТП. 8 січня 2015 року внаслідок отриманих травм старший солдат резерву Скрут Р. С. помер, того ж дня домовина з тілом загиблого була перевезена до Львова.

Панахида та прощання із загиблими у зоні АТО бійцями Національної Гвардії України Ростиславом Скрутом та Романом Сокачем відбулася 8 січня 2015 року у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла у Львові. Того ж дня домовини перевезли до родинного обійсть загиблих героїв у Зимній Воді, а у вечері в церкві святого Івана Богослова відбувся парастас. Похорон відбувся 9 січня 2015 року на місцевому цвинтарі у Зимній Воді і поховали поляка Романа Сокача та українця Ростислава Скрута, котрі при житті були друзями, поряд.

7 квітня 2016 року, для участі в святкування 360-х роковин обітниць в львівській катедрі польського короля Яна Казимира, до Львова прибув представник президента Польщі Анджея Дуди — Державний Секретар — Шеф Кабінету Президента РП Адам Квятковський. Відразу з летовища він разом з членами делегації та Генеральним Консулом РП у Львові Веславом Мазуром поїхав на цвинтар в Зимній Воді, щоби вшанувати пам'ять загиблих в АТО поляка українського походження Романа Сокача і українця Ростислава Скрута. Місцеві жителі розповіли, що Роман Сокач служив міністрантом. Адам Кв'ятковський відвідав польський військовий меморіал на Личаківському цвинтарі, а увечері мав спільну вечерю з учасниками АТО і родиною загиблого українського воїна Ростислава Скрута.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 4, місце 24.