Скітченко Нікіта Олександрович «Скіф»

Скітченко Нікіта Олександрович
Дата та місце народження: 8 травня 2000 р., с. Великоцьк, Луганська область
Дата та місце смерті: 21 липня 2019 (19 років) м. Щастя, Луганська область
Місце поховання: с. Великоцьк, Луганська область
Звання: Солдат
Посада: Стрілець
Обставини смерті: Загинув вранці 21 липня 2019 року під час повернення групи бійців на позиції зі спостережного посту в районі м. Щастя на Луганщині, підірвавшись на вибуховому пристрої. Під час спроби його евакуації на другому вибуховому пристрої підірвався і загинув його побратим солдат Шаміль Румигін. Ще двоє військовослужбовців були поранені.

Народився 2000 року в селі Великоцьк (Міловський район, Луганська область). Навчався у Міловський ЗОШ до 7 класу, закінчив 9 класів Великоцької ЗОШ Великоцьк. У червні 2018 року закінчив коледж за спеціальністю "Електромонтер по ремонту і обслуговуванню електрообладнання" у м. Ростов-на-Дону. У вересні 2018 року (18 років) вступив на військову службу, у січні 2019 року підписав контракт та вступив до лав 25 Дніпровської десантної дивізії. Проходив військову підготовку в 199-му навчальному центрі. По тому — солдат, стрілець-снайпер розвідувальної роти 25-ї бригади.

21 липня 2019-го вранці загинув поблизу міста Щастя — під час висування на спостережний пост ВОП «Фасад», внаслідок підриву на встановленому ДРГ вибуховому пристрої. Микита наступив на міну, йому відірвало ногу. Коли побратим Шаміль Румигін намагався витягти пораненого, зачепив другу міну, від вибуху обидва десантники загинули на місці, іще двоє вояків зазнали поранень.

Похований 24 липня 2019 року у Великоцьку.

Без Нікіти лишилась мама (був єдиним сином), дідусь та бабуся.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 11, ряд 9, місце 9.