Скирта Андрій Вікторович «Сокіл-1»

Скирта Андрій Вікторович
Дата та місце народження: 9 листопада 1992 р., с. Староолексіївка, Миколаївська область
Дата та місце смерті: 15 листопада 2015 (23 роки) м. Золоте, Луганська область
Місце поховання: смт Веселинове, Миколаївська область
Посада: Головний сержант
Обставини смерті: Загинув 15 листопада 2015 р. близько 18.15, в районі опорного пункту, розташованого на північ від міста Золоте (Попаснянський район Луганська область), підірвавшись на радіокерованому фугасі. Разом з Андрієм загинув В. Чмихаленко та С. Гадіуллін.

Андрій Скирта народився в селі Староолексіївка на Миколаївщині. 2009 року закінчив Веселинівську ЗОШ та вступив до Миколаївського педагогічного університету ім. Сухомлинського на історико-правовий факультет. Після першого курсу пішов до лав Збройних Сил України, службу проходив у танковому полку навчального центру «Десна».

2014 року був призваний за мобілізацією до лав 79-ї аеромобільної бригади, був у «гарячих точках», виходив з оточення та був поранений. Після демобілізації вдруге повернувся в зону АТО, у складі 10-го окремого мотопіхотного батальйону «Полісся» 59-ї окремої мотопіхотної бригади. Молодший сержант, головний сержант взводу — командир відділення.

15 листопада 2015 року близько 18:15, в районі опорного пункту, розташованого на північ від міста Золоте Попаснянського району Луганської області, під час виконання бойового завдання троє військовослужбовців підірвались на радіокерованому фугасі. Разом з Андрієм загинули сапер Валерій Чмихаленко та розвідник Сергій Гадіуллін.

Похований в смт Веселинове. Залишилася мати, Тетяна Скирта.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 7, ряд 9, місце 47.