Сідлецький Сергій Юрійович «Іспанець/Грізлі»

Сідлецький Сергій Юрійович
Дата та місце народження: 5 листопада 1983 р., м. Бердичів, Житомирська область
Дата та місце смерті: 5 жовтня 2014 (30 років) с. Спартак, Донецька область
Посада: Старший навідник
Обставини смерті: Загинув 5 жовтня 2014 р. під час спроби зайняти позиції північніше злітної смуги Донецького аеропорту в районі с. Спартак, Ясинуватський район, Донецька область. Разом з Сергієм загинули Олександр Підлубний та Антон Кіреєв.

[ред. | ред. код]

Закінчив бердичівську загальноосвітню школу ім. Т. Г. Шевченка. Пройшов строкову службу в лавах ЗСУ. Призваний за мобілізацією 20 березня, молодший сержант 4-ї роти 95-ї окремої Житомирської аеромобільної бригади, старший навідник.

13 травня 2014 року підрозділ 95-ї бригади, до складу якого входив Сергій Сідлецький, потрапив у засідку проросійських бойовиків під селом Октябрське неподалік Краматорська. Тоді загинуло 7 десантників, 9 дістали поранення та контузії. Контузії зазнав і Сергій, проте від госпіталізації відмовився.

Докладніше: Протистояння у Слов'янську 2014 року

Під час оборони Донецького аеропорту патрульний загін Сергія Сідлецького також зазнав обстрілу бойовиків. Бронетранспортер, у якому пересувались українські захисники, потрапив під шквальний обстріл з ручного гранатомета. Один з пострілів пробив броню і кумулятивний струмінь заряда пропалив тіло Сергія наскрізь. Температура займання була настільки високою, що тіло бійця побратимам доводилось гасити чотири рази.

Поховали героя в Гришківцях Бердичівського району. По смерті захисника залишилась дружина та маленький син. Сергій Сідлецький — один з героїв фільму про війну «На передовій».

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 2, місце 28.