Шумейко Микола Миколайович

Шумейко Микола Миколайович
Дата та місце народження: 15 червня 1984 р., смт Куйбишеве, Запорізька область
Дата та місце смерті: 29 серпня 2014 (30 років) с. Новокатеринівка, Донецька область
Місце поховання: смт Куйбишеве, Запорізька область
Звання: Солдат
Посада: Гранатометник
Обставини смерті: Загинув 29 серпня 2014 р під час виходу з Іловайського котла т.зв. Зеленим коридором на дорозі в районі с. Новокатеринівка. 2 вересня 2014 р. тіло Шумейко М.М. разом з тілами 87 інших загиблих у т.зв. Іловайському котлі було привезено до запорізького моргу. Тимчасово похований на цвинтарі м. Запоріжжя, як невпізнаний герой. Був упізнаний за тестами ДНК. 1 березня 2015 р. перепохований.

Народився 1984 року в смт Куйбишеве (Запорізька область). Батьки розлучилися, коли Микола ще був маленьким, за рішенням суду проживав із батьком. Закінчив куйбишевську ЗОШ (нині ЗОШ «Інтелект»), ПТУ № 56, протягом 2002—2004 років пройшов строкову службу у прикордонних військах. Після демобілізації працював будівельником.

19 березня 2014-го мобілізований, водій Куйбишевсько-Розівського ОРВК, згодом — гранатометник-заряджаючий, 93-тя механізована бригада.

Загинув під час прориву з «Іловайського котла». Востаннє виходив на зв'язок 28 серпня. Колона потрапила під обстріл під час відходу з села Червоносільське в напрямку села Новокатеринівка (Старобешівський район).

2 вересня 2014 року тіло Шумейка разом з тілами 87 інших загиблих у т. зв. Іловайському котлі було привезено до запорізького моргу. Тимчасово похований на цвинтарі Запоріжжя, як невпізнаний Герой. У лютому 2015 року ідентифікований серед похованих під Запоріжжям невідомих Героїв.

1 березня 2015 року воїна перепоховали всім селищем у рідній землі.

Залишились батьки Микола Іванович й Любов Федорівна, та дві сестри — Олена й Лілія.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 9, місце 37.