Шум Віталій Олександрович

Шум Віталій Олександрович
Дата та місце народження: 10 грудня 1984 р., м. Іллічівськ, Одеська область
Дата та місце смерті: 16 липня 2014 (29 років) с. Маринівка, Донецька область
Місце поховання: м. Іллічівськ, Одеська область
Звання: Солдат
Посада: Кулеметник
Обставини смерті: Загинув 16 липня 2014 р. у прикордонному селі Маринівка Донецької області потрапивши в засідку. Разом з Віталієм загинули старший лейтенант В. Новак, солдат К. Ковальчук та молодший сержант А. Майданюк.

Народився 1984 року в місті Іллічівськ. Закінчив Одеський університет внутрішніх справ. Працював охоронцем, зварювальником, а потім — продавцем у торговому центрі. Займався танцями, був чемпіоном України із сучасних танців. На новорічних виставах був Дідом Морозом. Призваний за мобілізацією 12 березня — Віталій і батько мамі про це не повідомили. З батьком разом купували обмундирування — форму, черевики, приціл на кулемет. Кулеметник 1-го механізованого батальйону 28-й окремої механізованої бригади. Охороняв військовий аеродром під Миколаєвом.

В зоні боїв перебував з початку липня 2014-го. Загинув у бою в прикордонному селі Маринівка (Шахтарський район). Колона з 3 БМП заїхала в село і натрапила на російських терористів. У машину Віталія влучив снаряд з танка. Тоді ж загинули старший лейтенант Василь Новак, молодший сержант Андрій Майданюк, солдат Костянтин Ковальчук. Ще семеро вояків зазнали поранень.

Залишились мама Катерина Олексіївна і батько Олександр Шуми.

28 серпня після експертизи ДНК у військкоматі підтвердили, що Віталій загинув. Похований 16 вересня.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 8, місце 33.