Шульц Михайло Сергійович

Шульц Михайло Сергійович
Дата та місце народження: 14 липня 1982 р., м. Херсон
Дата та місце смерті: 25 січня 2015 (32 роки) смт Оленівка, Волноваський район, Донецька область
Місце поховання: м. Херсон
Посада: Командир танка
Обставини смерті: Загинув 25 січня 2015 р. у бою поблизу смт Оленівка (Волноваський район) Донецької області, де підрозділи ЗСУ провели розвідку боєм.

Народився в сім'ї священика. Після закінчення у 1999 році херсонської школи № 24, продовжив навчання у Херсонському національному технічному університеті на бюджетній основі за спеціальність «Бухгалтерський облік та аудит». Одночасно з навчанням працював за спеціальністю на підприємстві, також працював на роботах, що пов'язані з програмним забезпеченням, — це дозволило самостійно оплачувати навчання у магістратурі. Під час навчання у школі займався карате. В університеті захопився туризмом, підкорював гори Криму та Карпат.

У 2005 році пройшов строкову військову службу в прикордонних військах, яку закінчив у званні молодшого сержанта.

З 2009 по 2014 заочно навчався у Харківському політехнічному університеті, де здобув спеціальність енергетика. Самостійно опанував професію інструктора з туризму, водив туристичні групи у походи по Криму. Мріяв побудувати яхту.

У зв'язку з російською збройною агресією проти України, в березні 2014 був призваний за мобілізацією до лав 1-ї окремої танкової бригади, виконував завдання на території проведення антитерористичної операції на Сході України. В листопаді став командиром танка.

Загинув 25 січня 2015 року в бою у селищі Оленівка Волноваського району Донецької області. Молодший сержант Шульц разом з екіпажем танку Т-72 брав участь в операції розвідки боєм, яку проводили бійці 1-ї танкової бригади та 28-ї механізованої бригади. Рейд на Оленівку мав на меті відволікти сили противника, який, порушуючи Мінські домовленості проводив наступальні дії в районі Донецького аеропорту та Дебальцевого, а напередодні з РСЗВ «Град» обстріляв житловий квартал Маріуполя. В ході операції виявлено розташування сил противника, знищено кілька одиниць техніки ворога з особовим складом, мінометні розрахунки. Українські бійці пройшли всю Оленівку і вийшли до села Сигнальне. Танк Шульца підбили у бою, члени екіпажу залишили машину і десантувалися на БМП, яка повинна була вивезти їх у безпечне місце. Під час посадки на машину Михайло Шульц дістав смертельне кульове поранення. Як згадував один із танкістів: «Один із Т-72 заглух на відкритому місці, екіпаж власними силами не зміг запустити двигун, їх почали обстрілювати. За ними виїхала БМП-КШМ. Уже під час евакуації командиру танка в серце влучила куля, він загинув на місці. Танк дістався сепаратистам, евакуювати його можливості не було».

Похований з усіма військовими почестями на кладовищі Геологів міста Херсон, на меморіалі пам'яті загиблих бійців АТО.

Залишились батьки Сергій Михайлович і Віра Іванівна та молодший брат Сергій.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 6, місце 40.