Шульга Володимир Олександрович

Шульга Володимир Олександрович
Дата та місце народження: 15 серпня 1991 р., с. Веселий Поділ, Полтавська область
Дата та місце смерті: 12 лютого 2015 (23 роки) с. Логвинове, Донецька область
Посада: Механік-водій
Обставини смерті: Зник безвісти 12 лютого 2015 р. у бою в районі села Логвинове, що розташоване на трасі Дебальцеве — Артемівськ (Донецька область). Танк підірвався на міні. Ідентифікований за експертизою ДНК серед загиблих. 30 червня 2015 р. похований. В цьому бою також загинули: солдат А. Браух, старший солдат М. Сущук (навідник), боєць 79 ОАМБр: старший прапорщик В. Суслик та бійці батальйону НГУ Донбас: сержант А. Поліщук, солдат Р. Мельничук, солдат А. Камінський, солдат В. Самоленко, солдат І. Турков та сержант В. Панчук.

[ред. | ред. код]

Народився Володимир 15 серпня 1991 року в селі Веселий Поділ Семенівського району Полтавської області у багатодітній родині. У 1998 році пішов навчатися до Веселоподільської ЗОШ.

Коли Володимиру виповнилося 13 років, він залишився без мами, а тато після отриманої травми залишився інвалідом. Після цього Володимира, його брата та сестру виховувала бабуся.

В 2004 році Володимир продовжив навчання в Семенівському НВК № 1. В 2008 році закінчив навчання в школі та вступив до Кременчуцького ПТУ № 7 на спеціальність «Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах».

У 2009 році Володимира призвали на службу до Збройних сил України, по якій він уклав контракт і служив механіком-водієм 30 ОМБ. Після закінчення контракту короткий час перебував удома.

В 2014 році під час окупації Криму стояв на кордоні у Херсонській області. У зоні ведення бойових дій на Сході України з травня 2014 року. Заступник командира батареї з озброєння у 30 ОМБ. Брав участь у боях під Савур-Могилою, Іловайськом, Дебальцевим.

Зник безвісти 12 лютого 2015 року в бою в районі села Логвинове, що розташоване на трасі Дебальцеве — Артемівськ. Того дня частини ЗСУ займають штурмом частину Логвинового та розблоковують трасу Бахмут — Дебальцеве, в селі залишилися осередки опору, які придушуються; частини батальйону «Донбас» проводять зачистку селища і прилеглої ділянки траси. Танкісти у 20-хвилинному бою під Логвиновим ліквідували щонайменш 8 російських Т-72 5-ї танкової бригади. В бою по очистці Логвинового вояки «Донбасу» спільно із ЗСУ ліквідували до 50 одиниць живої сили терористів, полонили 12, знищено ворожий танк, підбито БТР. В міру просування вглиб населеного пункту «Донбас» потрапив у засідку та, розбившись на дві групи, почав відхід — перша група відходила із полоненими, а друга група прикривала БМП, в якому пересувався Володимир Панчук, потрапила в засідку терористів. Вояки зайняли оборону та довго стримували противника, запобігши потраплянню в кільце та нападу на військову колону. Незважаючи на переважання противника у живій силі, група змогла ліквідувати в бою понад 20 терористів.

Загинув у бою з терористами. Тоді також полягли бійці «Донбасу»: Андрій Камінський, Роман Мельничук, Володимир Самойленко, Володимир Панчук, Анатолій Поліщук; 30-ї ОАМБр: Андрій Браух, Микола Сущук, Володимир Шульга; 79-ї бригади: Ігор Марквас та Володимир Суслик.

Ідентифікований за експертизою ДНК серед загиблих.

30 червня 2015 року похований у селі Веселий Поділ.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 5, місце 25.