Штолцель Вільгельм Володимирович

Штолцель Вільгельм Володимирович
Дата та місце народження: 25 травня 1992 р., м. Мукачеве, Закарпатська область
Дата та місце смерті: 11 липня 2014 (22 роки) с. Зеленопілля, Луганська область
Місце поховання: м. Мукачеве, Закарпатська область
Звання: Солдат
Посада: Курсант
Обставини смерті: Загинув 11 липня 2014 р. під час обстрілу бойовиками з РСЗВ Град у 4:30 ранку базового табору біля с. Зеленопілля Луганської області. Разом з Вільгельмом загинули генерал-майор І. Момот, сержант О. Глущак, солдат П. Лазаренко та солдат Д. Сирбу.

[ред. | ред. код]

Вільгельм Штолцель народився в місті Мукачево. Батьки: Наталія Василівна та Володимир Андрійович.

Мав молодшу сестру — Юліанна..

Закінчив у 2013 році Ужгородський національний університет за кваліфікацією фахівця з розробки та тестування програмного забезпечення.

Коли почався Євромайдан Віллі шкодував, що не може захистити свою країну. Постійно повторював: «Краще б там помер з іншими хлопцями…ніж житиму пустим життям…так нічого й не зробивши». На майдані все стихло, а Вільгельм 11 квітня 2014 став курсантом 7-ї навчальної групи 3 відділу підготовки молодших спеціалістів Навчального центру Державної прикордонної служби України в Оршанці. Склав присягу 30 квітня. Не пройшло й двох місяців, як Вільгельм добровільно пішов на війну. Мати загиблого не знала про цей вчинок.

10 липня син привітав свого батька з днем народження по телефону, а вночі загинув.

[ред. | ред. код]

Загинув 11 липня 2014 року внаслідок ракетної атаки біля Зеленопілля. Позиції опорного пункту українських сил, де розмістилися підрозділи 24-ї механізованої, 72-ї механізованої, 79-ї аеромобільної бригад і мотоманеврена група прикордонників в Луганській області були обстріляні з установки «Град» приблизно о 4:30 ранку. Тоді ж полягли Ігор Момот, Олег Глущак, Василь Поляков, Дмитро Сирбу, Анатолій Луцко.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 2, місце 28.