Шозда Михайло Іванович «Лемберг»

Шозда Михайло Іванович
Дата та місце народження: 14 квітня 1968 р., м. Львів
Дата та місце смерті: 17 квітня 2018 (50 років) с. Зайцеве, Бахмутський район, Донецька область
Місце поховання: м. Львів
Посада: Старший навідник
Обставини смерті: Загинув опівдні 17 квітня 2018 року під час бойового чергування на позиціях ЗСУ поблизу смт Зайцеве від наскрізного кульового поранення шиї, завданого ворожим снайпером.

[ред. | ред. код]

Народився 1968 року у місті Львові. Дитинство проводив в селі Верени — у бабусі та дідуся; виростав з молодшими братом і сестрою. Навчався у львівській середній загальноосвітній школі № 27, військову службу в РА проходив у ЧССР — в артилерійських військах; закінчив службу зі званням старший сержант. 1989 року одружився, згодом народилися син та донька. Закінчив НУ «Львівська політехніка».

Працював у магазині будівельних матеріалів, згодом — директором СП «ВІСКО»; часто бував у відрядженнях в Польщі. Цікавився історією і військовою справою.

30 січня 2017 року підписав контракт із ЗСУ на 3 роки; пішов на фронт, щоб вберегти від війни 18-20-річних хлопців. Старший сержант, старший навідник гранатометного взводу 2-го механізованого батальйону 24-ї бригади.

17 квітня 2018-го загинув в обідню пору від наскрізного вогнепального поранення шиї — під час бойового чергування поблизу смт Зайцеве.

Похований 20 квітня 2018 року на Личаківському цвинтарі — поле почесних поховань № 76.

Без Михайла лишились батьки, брат, сестра, дружина й двоє дітей — син та донька Ірина.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 9, місце 19.