Шмалій Валерій Олександрович «Золотой»

Шмалій Валерій Олександрович
Дата та місце народження: 28 листопада 1986 р., с. Бабайківка, Дніпропетровська область
Дата та місце смерті: 24 серпня 2014 (27 років) с. Світле, Старобешівський район, Донецька область
Звання: Солдат
Посада: Стрілець
Обставини смерті: Загинув 24 серпня 2014 р. на блокпості 39-04 на перехресті доріг між селами Чумаки-Олександрівка, в районі с. Світле, Старобешівський район, Донецька область під час наступу загонів супротивника в тил українському угрупуванню, що діяло в Іловайську, 24 серпня 2014 р. Загинув разом з Жабинцем О.М., Ряженцевим С.Г. та ще одним військовослужбовцем, чия особа доки що не встановлена. 15 вересня 2014 р. тіло Шмалія В.О. було ексгумовано та привезено до Запоріжжя пошуковцями Місії Евакуація-200 (Чорний тюльпан). Впізнаний за експертизою ДНК.

[ред. | ред. код]

Народився 1986 року в селі Бабайківка Царичанського району Дніпропетровської області. Закінчив бабайківську школу; Царичанське ПТУ, проходив практику в ТОВ «Україна». Працював охоронником, останнім часом мешкав та працював у Полтаві, звідки й був мобілізований.

Стрілець, 39-й батальйон територіальної оборони «Дніпро-2».

Ніс службу на блокпосту під Моспиним. 24 серпня 2014-го загинули на блокпосту — перехрестя доріг між селами Чумаки та Олександрівка — в часі наступу терористичних загонів — старший сержант батальйону «Дніпро-2» Олександр Жабінець, молодший сержант Сергій Ряженцев, солдат Валерій Шмалій та військовик, чия особа не встановлена. Тоді відбувався наступ у тил українським силам в Іловайську. 15 вересня 2014-го тіла було ексгумовано пошуковцями місії «Експедиція-200», привезено до Запоріжжя.

Без Валерія лишилася батько Олександр Іванович, мама Наталія Миколаївна, молодший брат Олександр, наречена Віталіна.

Упізнаний за експертизою ДНК. Похований в Бабайківці 17 грудня 2014 року.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 8, місце 9.