Шлемкевич Богдан Васильович

Шлемкевич Богдан Васильович
Дата та місце народження: 7 березня 1993 р., с. Білоберізка, Івано-Франківська область
Дата та місце смерті: 9 травня 2014 (21 рік) м. Маріуполь, Донецька область
Посада: Старший дресирувальник
Обставини смерті: 9 травня 2014 р. загинув в бою з озброєними сепаратистами, що атакували будівлю Маріупольського міського управління міліції. Під час цього бою також загинули підполковник міліції Віктор Саєнко, прапорщик міліції Михайло Єрмоленко, рядовий міліції Родіон Добродомов, полковник Сергій Демиденко та солдат Олег Ейсмант.

[ред. | ред. код]

Богдан Шлемкевич народився в багатодітній родині у прикарпатському селі Білоберізка. З 1999 по 2008 рік навчався в Білоберізькій загальноосвітній школі. Після 9 класу пішов вчитися у Волинську православну богословську академію УПЦ КП, яку закінчив у 2012 році з відзнакою, здубувши диплом бакалавра з богослов'я. Замість вступу до магістратури свідомо вирішив виконати військовий обов'язок і навесні 2013 року був призваний на строкову військову службу до лав Внутрішніх військ МВС, термін служби спливав 10 квітня. Після армії збирався одружитися і стати священником, як і його старший брат, священик Коломийської єпархії.

Старший солдат, старший дресирувальник кінологічної групи 1-го оперативного батальйону 45-го полку оперативного призначення Західного оперативно-територіального об'єднання НГУ, військова частина 4114, м. Львів.

Через російське вторгнення частину було передислоковано до Донецька, а звідти — до Маріуполя. Богдан у складі зведеного підрозділу НГУ прибув до Маріуполя 8 травня.

9 травня 2014 року вранці командир львівського полку полковник Валерій Смолов отримав інформацію, що Маріупольське міське управління міліції штурмують люди в балаклавах зі зброєю, перший поверх вже захоплений. Було прийняте рішення виїхати на допомогу офіцерам міліції, які зранку проводили нараду в будівлі і були заблоковані в ній терористами. На під'їзді до управління вже було чутно стрільбу. Нацгвардійці пересувалися двома групами, коли вийшли на вулицю Георгівську, по них терористи відкрили щільний вогонь з автоматичної зброї, також стріляв кулемет. Були поранені майор Дмитро Афанасьєв, солдат Роман Сапіла, командир луцької частини НГУ підполковник Степан Логуш. Старший солдат Богдан Шлемкевич, бронежилет якого пробили три кулі, загинув на місці від вогнепальних поранень.

13 травня з Богданом прощались в приміщенні Будинку культури села Білоберізка, його поховали з військовими почестями на сільському кладовищі.

Батько Богдана помер, залишились мати, два брати, сестра і наречена.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 3, місце 8.