Шкредь Сергій Олексійович

Шкредь Сергій Олексійович
Дата та місце народження: 27 травня 1985 р., м. Луцьк, Волинська область
Дата та місце смерті: 22 березня 2015 (29 років) Помер від поранень
Місце поховання: с. Гаразджа, Луцький район, Волинська область
Звання: Солдат
Посада: Гранатометник
Обставини смерті: 29 січня 2015 р. отримав важке наскрізне поранення у плече під Дебальцеве під час обстрілу опорного пункту. Проходив лікування в Артемівській центральній районній лікарні, потім в Дніпропетровську. Переніс кілька операцій, стан ускладнився зараженням крові. 22 березня 2015 р. Луцька міськрада повідомила, що після тривалого лікування Сергій помер у Дніпропетровській обласній клінічній лікарні імені І.І. Мечникова.

[ред. | ред. код]

Народився 1985 року в місті Луцьку. Закінчив 8 класів луцької загальноосвітньої школи № 25 та з 2000 продовжив навчання у Луцькому комерційному технікумі, який закінчив у 2003 році. Служив в Управлінні оперативної служби міліції, звільнився у званні старшого лейтенанта.

У зв'язку з російською збройною агресією проти України мобілізований до лав 51-ї окремої механізованої бригади, м. Володимир-Волинський. У подальшому проходив службу в ужгородській військовій частині. Брав участь в антитерористичній операції.

Солдат, гранатометник 15-го окремого гірсько-піхотного батальйону 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади, в/ч А1778, м. Ужгород.

29 січня 2015-го під час бойових дій в районі міста Дебальцеве дістав важку мінно-вибухову травму внаслідок обстрілу терористами опорного пункту, — наскрізне поранення у плече, ЗЧМТ, закрита травма живота з ушкодженням внутрішніх органів. Лікувався в центральній районній лікарні м. Бахмут (на той час — Артемівськ), з 3 лютого — у Дніпрі, переніс кілька операцій. Стан ускладнився через зараження крові. Земляки збирали кошти на дороговартісні ліки, було проведено благодійну виставку-ярмарок hand made «Світ нашими руками» для збору коштів. Сергій майже два місяці боровся за життя. Помер 22 березня 2015-го в Дніпропетровській обласній клінічній лікарні імені Мечникова.

Без Сергія залишилися батьки та сестра. Похований 24 березня на міському кладовищі Луцька в селі Гаразджа, на Алеї почесних поховань.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 9, місце 28.