Шкіра Володимир Володимирович

Шкіра Володимир Володимирович
Дата та місце народження: 24 лютого 1981 р., м. Київ
Дата та місце смерті: 24 червня 2014 (33 роки) с. Новоселівка, Слов'янський район, Донецька область
Місце поховання: м. Київ
Посада: Старший оперуповноважений в особливо важливих справах
Обставини смерті: Загинув 24 червня 2014 р. близько 17:15 під Слов'янськом в районі c. Красноармійське, Слов'янський район, Донецька область у збитому військовому гелікоптері Мі-8МТ (63 жовтий), який повертався з блокпоста з фахівцями, що встановлювали апаратуру з метою організації моніторингу простору, фіксації фактів порушення перемир'я в зоні проведення АТО. Разом з Володимиром загинули підполковник А. Бєлкін, майор Р. Мазунов, майор Д. Шингур, старший солдат О. Волохов, старший солдат О. Кондаков, капітан О. Петрищук, підполковник І. Горбенко та старший прапорщик М. Шпак.

Народився у Києві. 2000 року закінчив Київський кооперативний економіко-правовий коледж.

Після строкової армійської служби, з 2001 по 2005 рік, проходив військову службу на посадах осіб рядового, сержантського і старшинського складу Служби охорони Апарату Голови Служби безпеки України.

З вересня 2005 працював на оперативних посадах у Головному управлінні контррозвідки («К») та Департаменті контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки (ДКІБ) СБУ.

З травня 2014 — старший оперуповноважений в особливо важливих справах за рахунок посади консультанта-експерта (з оперативних питань) 3-го відділу 1-го управління ДКІБ СБУ.

У зв'язку з російською збройною агресією проти України виконував завдання в рамках проведення антитерористичної операції. До зони АТО прибув на ротацію, встиг пропрацювати близько тижня.

24 червня 2014 року у складі технічної групи фахівців СБУ виконував завдання зі встановлення та налагодження телекомунікаційного обладнання в районі міста Слов'янська, з метою організації моніторингу простору, фіксації фактів порушення перемир'я в зоні проведення АТО. По закінченні робіт група мала повертатись у вертольоті армійської авіації Мі-8МТ. Одразу після зльоту з гори Карачун близько 17:10 вертоліт був збитий російськими терористами з переносного зенітно-ракетного комплексу, вибухнув і впав поблизу села Новоселівка (на той час — Красноармійське), почалася пожежа з детонуванням боєкомплекту. Всі 9 чоловік, які були на борту, загинули: командир екіпажу підполковник Андрій Бєлкін, борттехнік майор Руслан Мазунов, штурман капітан Дмитро Шингур; четверо співробітників СБУ — підполковник Володимир Шкіра, майор Ігор Горбенко, старший лейтенант Олександр Петрищук, старший прапорщик Марк Шпак та двоє спецпризначенців 3-го Кіровоградського полку старші солдати Олександр Кондаков й Олексій Волохов.

О 17:07 зроблено доповідь керівництву АТО про зліт, а о 17:10 уже надійшла доповідь про падіння вертольота. За свідченнями очевидців, озброєна група терористів чекала на зліт вертольота. Бойовики пересувалася на двох легкових автівках та мікроавтобусі. Після пуску ракети з ПЗРК, вони втекли в напрямку найближчого населеного пункту Билбасівка, що поблизу Слов'янська.

Ідентифікацію загиблих проводили за експертизою ДНК. Похований 3 липня на Алеї слави Берковецького цвинтаря м. Києва.

Залишилися батьки, сестра, дружина та донька Марія.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 6, місце 25.