Шкіра Володимир Володимирович

Шкіра Володимир Володимирович
Дата та місце народження: 24 лютого 1981 р., м. Київ
Дата та місце смерті: 24 червня 2014 (33 роки) с. Новоселівка, Слов'янський район, Донецька область
Місце поховання: м. Київ
Посада: Старший оперуповноважений в особливо важливих справах
Обставини смерті: Загинув 24 червня 2014 р. близько 17:15 під Слов'янськом в районі c. Красноармійське, Слов'янський район, Донецька область у збитому військовому гелікоптері Мі-8МТ (63 жовтий), який повертався з блокпоста з фахівцями, що встановлювали апаратуру з метою організації моніторингу простору, фіксації фактів порушення перемир'я в зоні проведення АТО. Разом з Володимиром загинули підполковник А. Бєлкін, майор Р. Мазунов, майор Д. Шингур, старший солдат О. Волохов, старший солдат О. Кондаков, капітан О. Петрищук, підполковник І. Горбенко та старший прапорщик М. Шпак.

[ред. | ред. код]

Народився у Києві. 2000 року закінчив Київський кооперативний економіко-правовий коледж.

Після строкової армійської служби, з 2001 по 2005 рік, проходив військову службу на посадах осіб рядового, сержантського і старшинського складу Служби охорони Апарату Голови Служби безпеки України.

З вересня 2005 працював на оперативних посадах у Головному управлінні контррозвідки («К») та Департаменті контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки (ДКІБ) СБУ.

З травня 2014 — старший оперуповноважений в особливо важливих справах за рахунок посади консультанта-експерта (з оперативних питань) 3-го відділу 1-го управління ДКІБ СБУ.

У зв'язку з російською збройною агресією проти України виконував завдання в рамках проведення антитерористичної операції. До зони АТО прибув на ротацію, встиг пропрацювати близько тижня.

24 червня 2014 року у складі технічної групи фахівців СБУ виконував завдання зі встановлення та налагодження телекомунікаційного обладнання в районі міста Слов'янська, з метою організації моніторингу простору, фіксації фактів порушення перемир'я в зоні проведення АТО. По закінченні робіт група мала повертатись у вертольоті армійської авіації Мі-8МТ. Одразу після зльоту з гори Карачун близько 17:10 вертоліт був збитий російськими терористами з переносного зенітно-ракетного комплексу, вибухнув і впав поблизу села Новоселівка (на той час — Красноармійське), почалася пожежа з детонуванням боєкомплекту. Всі 9 чоловік, які були на борту, загинули: командир екіпажу підполковник Андрій Бєлкін, борттехнік майор Руслан Мазунов, штурман капітан Дмитро Шингур; четверо співробітників СБУ — підполковник Володимир Шкіра, майор Ігор Горбенко, старший лейтенант Олександр Петрищук, старший прапорщик Марк Шпак та двоє спецпризначенців 3-го Кіровоградського полку старші солдати Олександр Кондаков й Олексій Волохов.

О 17:07 зроблено доповідь керівництву АТО про зліт, а о 17:10 уже надійшла доповідь про падіння вертольота. За свідченнями очевидців, озброєна група терористів чекала на зліт вертольота. Бойовики пересувалася на двох легкових автівках та мікроавтобусі. Після пуску ракети з ПЗРК, вони втекли в напрямку найближчого населеного пункту Билбасівка, що поблизу Слов'янська.

Ідентифікацію загиблих проводили за експертизою ДНК. Похований 3 липня на Алеї слави Берковецького цвинтаря м. Києва.

Залишилися батьки, сестра, дружина та донька Марія.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 6, місце 25.