Шірпал Леонід Вікторович

Шірпал Леонід Вікторович
Дата та місце народження: 21 липня 1981 р., смт Летичів, Хмельницька область
Дата та місце смерті: 10 липня 2014 (32 роки) сел. Довжанське, Луганська область
Місце поховання: с. Суслівці, Хмельницька область
Звання: Майор
Посада: Начальник прикордонного оперативно-розшукового відділення
Обставини смерті: 10 липня 2014 р. група прикордонників та військовослужбовців 6-ї роти 24-ї омбр на двох БМП висунулись з р-ну КПП Довжанське, аби з'ясувати: звідки ведеться обстріл української території? На дорозі в районі державного кордону на південь від КПП БМП б/н № 191 наскочила на фугасний заряд великої потужності. Внаслідок вибуху загинув Леонід, сержант А. Леськів та старший солдат С. Проць.

[ред. | ред. код]

За однією інформацією, Леонід Шірпал зростав та відвідував школу у селі Суслівці, за іншою — народився у Летичеві та навчався у місцеві ЗОШ № 1. У 1998 році Шірпал вступив до Голосківського аграрного професійного ліцею, який закінчив з відзнакою, після чого проходив строкову службу в прикордонних військах України. Саме там він зрозумів, що бути військовим — його покликання. Після служби вступив до Хмельницької національної академії прикордонних військ.

У 2006 році був за розподілом направлений до Луганського прикордонного загону, де проходив службу. Пройшов усі службові щаблі, неодноразово отримуючи позачергові підвищення. Обіймав посаду начальника прикордонного оперативно-розшукового відділення відділу прикордонної служби «Бірюкове».

10 липня 2014 року Леонід Шірпал разом з трьома товаришами по службі виїхав на патрулювання, з якого живим не повернувся. Майор ДПС України загинув поблизу пункту пропуску «Довжанський». Його було поховано у рідних Суслівцях. У Шірпала лишилися дружина та донька.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 1, місце 35.