Шевчук Андрій Сергійович «Орест»

Шевчук Андрій Сергійович
Дата та місце народження: 4 червня 1979 р., м. Будапешт, Угорщина
Дата та місце смерті: 29 серпня 2014 (35 років) с. Червоносільське, Донецька область
Місце поховання: м. Дніпро
Посада: Старший сапер
Обставини смерті: Ймовірно пішовши на прорив самостійно, загинув у Червоносільському 29.08 близько обіду, коли російські танки обстріляли село, аби примусити бійців батальйону Донбас до здачі. 3-го вересня тіло Ореста разом з тілами 96 інших загиблих у т.зв. Іловайському котлі було привезено до дніпропетровського моргу. 16-го жовтня 2014 р. тимчасово похований на Краснопільському цвинтарі м. Дніпропетровська, як невпізнаний герой. Був упізнаний за тестами ДНК.

Брав участь у подіях Революції Гідності. З травня 2014-го доброволець, старший сапер, інженерно-саперний взвод, 2-й батальйон спеціального призначення НГУ «Донбас», псевдо «Орест». Телефонував до батька — колишнього військовика — й розпитував про певні тонкощі використання військової техніки. 28 серпня зазнав поранення в бойовій сутичці з терористами.

Ймовірно, пішов на прорив самостійно, загинув у Червоносільському — в обідньому часі російські танки обстріляли село, щоб примусити бійців батальйону «Донбас» здатися.

3 вересня тіло «Ореста» разом з тілами 96 інших загиблих у Іловайському котлі привезено до дніпропетровського моргу. 16 жовтня тимчасово похований на Краснопільському цвинтарі як невідомий захисник України.

Упізнаний за тестами ДНК. Без Андрія лишилися батьки, дружина, донька, сестра.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 7, місце 16.