Шевченко Сергій Павлович «Шева»

Шевченко Сергій Павлович
Дата та місце народження: 18 травня 1974 р., смт Новопокровка, Чугуївський район, Харківська область
Дата та місце смерті: 23 листопада 2017 (43 роки) с. Кримське, Новоайдарський район, Луганська область
Місце поховання: м. Харків, Харківська область
Звання: Солдат
Посада: Гранатометник
Обставини смерті: Загинув 23 листопада 2017 р. у ході бойового зіткнення в районі Бахмутської траси, по лінії с. Кримське (Новоайдарський район) — окуповане смт Сентянівка (колишнє Фрунзе). Разом з Сергієм загинули молодший сержант Д. Кривенко, сержант О. Сухінін та старший лейтенант О. Тюменцев.

Народився 1974 року в селі Новопокровка (Чугуївський район, Харківська область); закінчив новопокровську школу. 13 років відпрацював — до 2009-го — на Новопокровському комбінаті хлібопродуктів.

На початку війни добровольцем пішов на фронт, воював у складі розвідвзводу 1-го батальйону 92-ї бригади, у БСП «Донбас», зумів вийти з Дебальцевого в лютому 2015 року. Перейшов на військову службу за контрактом до 16-го батальйону; солдат, гранатометник 3-ї роти «Донбас».

З другою дружиною познайомився, коли прийшов у відпустку в лютому 2015-го. За рік ще кілька разів приходив у відпустку, в 2016 році зазнав поранення: у Щасті зачепив розтяжку. Лікувався в Пущі-Водиці. Розписався 6 червня 2017 року в Чугуєві під час відпустки. Розірвав контракт 17 жовтня, побув місяць вдома, а вже 16 листопада знову пішов на фронт.

23 листопада 2017 року загинув у ході восьмигодинного бойового зіткнення в районі Бахмутської траси — від поранень у груди (вище бронежилету) — бої по лінії село Кримське (Новоайдарський район) — окуповане смт Сентянівка. Тоді ж загинули старший лейтенант Олександр Тюменцев, сержант Олександр Сухінін, молодший сержант Денис Кривенко, один військовий із числа поранених потрапив у полон; одного із загиблих було евакуйовано одразу після бою, ще три тіла терористи передали українським ветеранам Афганістану 25 листопада на мосту біля міста Щастя.

29 листорада 2017 похований на кладовищі № 18 Харкова, Алея Слави.

Без Сергія лишились мама, брат, дружина Альона та троє дітей.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 10, місце 1.