Шевченко Ірина Вікторівна

Шевченко Ірина Вікторівна
Дата та місце народження: 1 листопада 1970 р., с. Дар'ївка, Херсонська область
Дата та місце смерті: 1 липня 2019 (48 років) Помер від поранень
Місце поховання: м. Херсон
Звання: Сержант
Посада: Санітарний інструктор медичного пункту батальйону
Обставини смерті: 1 липня 2019 р. близько 10:50 під час виїзду на евакуацію пораненого поблизу с. Водяне (Волноваський район, Донецька область): санітарний автомобіль Hummer HMMWV був обстріляний з протитанкового ракетного комплексу. В результаті прямого влучення ракети водій Сергій Майборода загинув на місці, а Ірина була смертельно поранена отримавши вибухову травму та опіки. Її терміново доправили до 61 го військового госпіталю в Маріуполі, де о 14.10 її серце зупинилося.

Народилась 1970 року в селі Дар'ївка (Білозерський район, Херсонська область); мама померла дуже рано. Мешкала у Херсоні, працювала продавцем риби на херсонському Дніпровському ринку.

Активна учасниця Революції Гідності, херсонського Євромайдану. Першими із українських військових на ділянці з окупованим Кримом стали солдати 79-ї бригади, у яких на той час не було хоч якоїсь організації по забезпеченню — їх навіть ніхто не годував, просто привезли та залишили у степу. Мешканці сіл, а згодом й Херсона узяли на себе вирішення цієї проблеми — люди скуповували на ринках продукти, у мисливських крамницях — зелений одяг; везли це на Каланчак, самі знаходили бійців, щоб віддати воякам усе, що могли. Згодом 79-ту бригаду замінила 30-та окрема механізована бригада. Хаотична допомога військовим припинилася — люди, які вже перезнайомилися між собою під час перших поїздок, почали організовуватись, їздити сформованими колонами; цим займалася новостворена волонтерська група «Херсонська Чайка». Ірина стала волонтеркою «Херсонської чайки», допомагала армії на адмінкордоні з Кримом, по тому регулярно їздила на східний фронт. Щотижня усе зароблене витрачала на скуповування борошна та яєць, потім усю ніч пекла пироги, які відвозилися на фронт — коли біля Донецька та Іловайська вже точилися важкі бої.

Але Ірині цього було замало, тому 2014 року вона пішла навчатися справі медичної допомоги — до медичного загону швидкого реагування «Влад»; пройшла кілька медичних курсів — як волонтер загону «Влад» та два курси у Києві. Викладала тактичну медицину на полігоні «Широкий Лан». 11 травня 2015 року вступила на військову службу за контрактом, санінструктор 1-ї роти 1-го десантно-штурмового батальйону, по тому — радіотелефоніст-санінструктор бригадного медпункту 2-го батальйону 36-ї бригади. Готувала, прала, телефонувала батькам та дружинам вояків; багато бійців були сиротами, опікувалася ними, мов рідними дітьми. Того ж року батальйон зайшов до Широкиного, і усі ротації до 2019-го був у тому селі.

1 липня 2019-го в передобідню пору під час виїзду на евакуацію пораненого поблизу села Водяне (Волноваський район) санітарний автомобіль Hummer HMMWV був обстріляний з ПТРК. Внаслідок прямого влучення ракети водій Сергій Майборода загинув на місці; Ірина Шевченко дістала тяжкі поранення та опіки, померла в лікарні міста Маріуполь.

3 липня 2019 року похована в Херсоні, на кладовищі Геологів, Алея Героїв.

Без Ірини лишилася сестра.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 11, ряд 8, місце 9.