Шершень Андрій Олексійович «Кадет»

Шершень Андрій Олексійович
Дата та місце народження: 22 серпня 1981 р., с. Стара Жадова, Чернівецька область
Дата та місце смерті: 29 липня 2014 (32 роки) с. Латишеве, Донецька область
Місце поховання: м. Кіровоград
Звання: Старшина
Посада: Заступник командира групи
Обставини смерті: Загинув 29 липня 2014 р. під час виконання бойового завдання в складі розвідгрупи з рятування пілотів збитих літаків СУ-25 (04 синій та 33 синій) в с. Латишеве, Шахтарський район, Донецька область. Разом з Андрієм загинули підполковник С. Лисенко, капітан Т. Карпа, капітан К. Андреєнко, старшина О. Глобенко, сержант А. Бузуляк, старший солдат Л. Панков, старший солдат Р. Рикалов, старший солдат Я. Шимчик та старший солдат С. Гришин.

Народився на Буковині в селі Стара Жадова Сторожинецького району. 1985 року родина переїхала на Херсонщину, до села Хлібодарівка Чаплинського району. 1999 року закінчив Хлібодарівську загальноосвітню школу. Продовжив навчання у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка, на фізико-математичному факультеті, але згодом обрав для себе професію військового.

Військову службу розпочав в смт Первомайське АР Крим, у полку спеціального призначення, який 2003 року був передислокований у м. Кропивницький (на той час Кіровоград).

Брав участь у миротворчих операціях в Іраку та Кувейті (2003—2004 роки) і знову в Іраку (2005 рік). Брав участь у міжнародних військово-спортивних змаганнях підрозділів спеціального призначення. Спортсмен, інструктор зі снайпінгу, займався альпінізмом. Учасник парашутної команди полку, здійснив понад 200 стрибків на різних видах парашутів з різних типів військово-транспортної авіації. Зробив вагомий внесок у розвиток та покращення бойової підготовки особового складу.

Заступник командира групи спеціального призначення 1-го загону спецпризначення 3-го окремого полку спецпризначення, в/ч А0680.

З початком російської збройної агресії проти України брав участь в антитерористичній операції на Сході України. Разом з волонтерами власноруч почав розробляти нову гвинтівку для снайперів.

28 липня 2014 розвідгрупа з 19 військовослужбовців 3-го полку під загальним командуванням підполковника Сергія Лисенка виїхала в район міста Сніжне на спецзавдання з евакуації пілотів збитого літака Су-25. Вони успішно провели операцію з порятунку одного пілота збитого штурмовика і заночували на території закинутої ферми поблизу села Латишеве. Власник ферми 61-річний Микола Бутрименко зустрів військових і запросив їх переночувати в ангарі, а сам виїхав до Сніжного і доніс про це терористам, які приїхали на бронетехніці і оточили ферму 29 липня. В нерівному бою під час прориву загинули 10 спецпризначенців: підполковник Сергій Лисенко, капітан Кирило Андреєнко, капітан Тарас Карпа (вважався зниклим безвісти), старшина Андрій Шершень, старшина Олексій Глобенко, сержант Анатолій Бузуляк, старші солдати Сергій Гришин (вважався зниклим безвісти), Лев Панков, Ярослав Шимчик та Роман Рикалов (вважався зниклим безвісти). Четверо бійців, які перебували в секретах, самостійно дістались до розташування своїх військ. П'ятеро поранених потрапили у полон, згодом їх звільнили за обміном.

6 серпня з Андрієм Шершнем та трьома його побратимами Андрієнком, Бузуляком і Шимчиком прощались у Кропивницькому. Похований на Рівнянському кладовищі на Алеї Слави.

Залишились батьки на Херсонщині, дружина Антоніна та син Данило 2011 року народження.

27 червня 2016 затримано зрадника Бутрименка, який навів російських терористів на місце розташування українського підрозділу.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 9, місце 5.