Шемегінський-Нестерук Михайло Михайлович

Шемегінський-Нестерук Михайло Михайлович
Дата та місце народження: 28 листопада 1983 р., с. Гарасимів, Івано-Франківська область
Дата та місце смерті: 6 червня 2014 (30 років) м. Слов'янськ, Донецька область
Місце поховання: м. Івано-Франківськ
Посада: Міліціонер
Обставини смерті: Загинув під Слов'янськом внаслідок мінометного обстрілу терористами блокпосту з території однієї з місцевих церков- ще двоє співробітників міліції отримали важкі поранення.

[ред. | ред. код]

Михайло Шемегінський народився в селі Гарасимів Тлумацького району, у багатодітній родині: був одним із наймолодших з-поміж десяти сестер і братів. Родина не була заможна, зате дружня. З дитинства захоплювався автомобілями, здобув професію водія в ПТУ № 31 м. Городенка.

Після строкової служби у Внутрішніх військах МВС з 2011 року проходив службу в органах внутрішніх справ, міліціонер окремої роти міліції особливого призначення «Беркут» УМВС України в Івано-Франківській області. Майстер спорту України з пауерліфтингу, неодноразовий чемпіон області. Заочно навчався у Львівському державному університеті внутрішніх справ.

З березня 2014 року, після розформування «Беркута», — міліціонер спеціальної роти міліції УМВС України в Івано-Франківській області. З квітня брав участь в антитерористичній операції на сході України. Коли Михайло вирушив на Схід, його дружина працювала в Іспанії, син пішов там у перший клас. На початку літа вони мали повернутися додому.

Загинув 6 червня 2014 року, від осколкового поранення у серце під час мінометного обстрілу терористами з території церкви українського блокпоста на виїзді зі Слов'янська у бік Краматорська (блокпост № 5). Ще четверо прикарпатських правоохоронців зазнали поранень, двоє з них — у важкому стані.

З розповіді десантника 25-ї бригади: «Кілька разів терористи обстрілювали наш блокпост, коли на ньому було багато машин. Стріляли з мінометів та кулеметів просто по людях, по дітях, які вийшли з машин. Одного разу приїхали місцеві та хотіли пригостити полуницею. Міша Шемегінський з „Беркуту“ сказав, що він хоче дати грошей, зняв бронежилет та діставав гаманець. У цю мить нас почали обстрілювати. Мішу вбило, чимало людей було поранено. Ми намагались порятувати Мішу, але потім виявилось, що все було на марне: осколок пройшов крізь ребра та влучив у серце».

8 червня біля будівлі обласного Управління МВС відбулася громадянська панахида. Похований на території Меморіального скверу міста Івано-Франківськ.

Залишилися батько Михайло Григорович, брати й сестри, дружина Світлана Іванівна та син Іван 2007 р.н.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 7, місце 13.