Шеленгович Іван Валерійович «Ключ»

Шеленгович Іван Валерійович
Дата та місце народження: 1 липня 1995 р., с. Новопідкряж, Царичанський район, Дніпропетровська область
Дата та місце смерті: 29 грудня 2017 (22 роки) м. Авдіївка, Донецька область
Місце поховання: с. Новопідкряж, Царичанський район, Дніпропетровська область
Звання: Солдат
Посада: Навідник
Обставини смерті: Загинув 29 грудня 2017 р. від кулі снайпера під час обстрілу опорного пункту ЗСУ Шахта (вентиляційний ствол шахти Бутівка-Донецька) поблизу м. Авдіївка.

Народився 1995 року в селі Новопідкряж (Царичанський район, Дніпропетровська область). Його батьки померли, виховувався дідусем і бабусею. Захоплювався технікою — у дідуся все це було, тому Іван вільний час проводив поруч із ним, вчився кермування. Розбирався у конструкціях, займався ремонтом у вільний час, коли приїжджав до села. Захоплювався спортом — грав у волейбол, футбол та теніс, займаю призові місця на змаганнях; любив тварин, особливо собак. З 2012 мешкав в обласному центрі — де навчався на хімічному факультеті ДНУ ім. О. Гончара — вступив поза конкурсом на бюджет. 2015 року залишив навчання і пішов працювати у делікатес-маркет «Le Silpo».

29 березня 2016 року підписав контракт, спочатку служив у 95-й бригаді в Житомирі, де проходив навчання; у подальшому переведений до 25-ї бригади. Солдат, навідник 1-ї роти 1-го парашутно-десантного батальйону; на фронті з 12 жовтня.

29 грудня 2017 року загинув в другій частині дня під час бойових дій на позиції «Шахта» (вентиляційний ствол шахти «Бутівка-Донецька») — від смертельного вогнепального поранення кулею снайпера; його не встигли довести до лікарні.

2 січня 2018-го похований в селі Новопідкряж.

Без Івана лишились дід та баба, дві сестри, цивільна дружина й син 2013 р.н.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 3, місце 21.