Щуренко Микола Григорович «Артіст»

Щуренко Микола Григорович
Дата та місце народження: 27 серпня 1977 р., с. Калинівка, Київська область
Дата та місце смерті: 19 травня 2015 (37 років) с. Катеринівка, Луганська область
Місце поховання: с. Іванівка, Богуславський район, Київська область
Обставини смерті: 19 травня 2015 р. близько 13:00 поблизу с. Катеринівка (Попаснянський район) Луганської області військові, помітивши рух у лісопосадці, вирушили на розвідку до села та знайшли там покинуті позиції терористів. Загинув повертаючись на мікроавтобусі з розвідки потрапивши в засідку. Разом з Миколою загинули старший лейтенант О. Булатов, В. Савчак та Д. Перепелиця.

Народився в с. Калинівка Васильківського р-ну Київської області. Закінчив калинівську ЗОШ № 1. Військову службу проходив у прикордонних військах в м. Хворост. Навчався у Київському ПТУ № 23 на столяра-паркетника. Працював на редукторному заводі. Вже в дорослому віці разом із батьками переїхав до села Іванівки, звідки ті були родом. Влаштувався на роботу в агрофірму «Мир-Сем» в с. Павлівка Канівського району, пізніше трудився механізатором у рідному ПОСП «Іванівське». Пізніше працював в охоронній структурі СБУ, пізніше, у приватній охоронній службі. Знімався у кіно — фільм «Прокурорські розслідування» — роль криміналіста Саші, серіал «Поверни моє кохання» — роль водія. Захоплювався мотоспортом і пішим туризмом.

Активний учасник Майдану 2014 року.

17 березня 2014 року Микола Щуренко одним із перших у складі добровольчого батальйону «Патріот», псевдо «Артіст». Був інструктором-розвідником. Вийшов живим з Іловайського котла. Був разом з Ісою Мунаєвим у часі його смерті. Далі була ротація, коротка відпустка.

19 травня 2015 року близько 13-00 поруч із селом Катеринівка військовики помітили рух у лісопосадці в напрямку Стахановця біля самої лінії розмежування та вирушили на розвідку. Біля села знайшли покинуті позиції терористів. Повертаючись на мікроавтобусі з розвідки, загін потрапив у засідку. Олег Булатов зі своєю групою виїхав на допомогу бійцям, які потрапили в засідку. Терористи обстріляли з мінометів і гармат зі сторони Первомайська й Стаханова, тоді також полягли Денис Перепелиця, Олег Булатов та Вадим Савчак, 2 вояків зазнали поранень.

Похований 23 травня 2015 року у с.Іванівка Богуславського р-ну Київської області.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 7, ряд 6, місце 7.