Щіпов Максим Юрійович «Макс»

Щіпов Максим Юрійович
Дата та місце народження: 31 січня 1988 р., м. Бердичів, Житомирська область
Дата та місце смерті: 5 січня 2015 (26 років) м. Бахмут, Донецька область
Місце поховання: м. Київ
Посада: Снайпер
Обставини смерті: Загинув 5 січня 2015 р. близько 19:00 під час здійснення ротації в зоні АТО в ДТП на трасі Київ — Довжанський поблизу міста Артемівськ (Донецька область).

[ред. | ред. код]

Народився в Бердичеві, 2003 року закінчив київську ЗОШ № 74. Вступив до ВПУ № 33. 2005 року за програмою обміну студентів навчався й працював у Франції. Протягом 2006—2007 років проходив строкову військову службу, Окремий полк Президента України. 2014 року закінчив Київський університет ринкових відносин. 2014-го склав іспити останньої сесії в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого.

З перших днів активно брав участь у подіях Революції Гідності. Навесні 2014-го підписав контракт про проходження служби у військовому резерві НГУ. Снайпер, 2-ге відділення 2-го взводу 3-ї роти, Київська окрема бригада, Північне ОТО НГУ, псевдо «Макс». З побратимами ходив у розвідку до ворожого тилу.

5 січня перебував у мікроавтобусі «Богдан», котрий при перевезенні взводу резервістів потрапив у ДТП поблизу Артемівська. З «Богданом» зіштовхнувся військовий «КрАЗ». Сергій Бабічев був досвідченим водієм, за свідченнями тих, хто вижив, до останнього намагався зробити все можливе для того, щоб уникнути зіткнення та врятувати побратимів. Тоді загинуло 12 військовиків, серед них Віктор Бурка, Ігор Каплуненко, Юрій Лінивенко, Роман Малюта, Володимир Матківський, ще 21 зазнав травм, 17 січня від травм помер Ігор Дідач.

Похований у місті Київ, Лук'янівське кладовище.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 4, місце 26.