Щербанюк Михайло Миколайович

Щербанюк Михайло Миколайович
Дата та місце народження: 25 листопада 1989 р., с. Бережани, Вінницька область
Дата та місце смерті: 23 серпня 2018 (28 років) с. Кримське, Новоайдарський район, Луганська область
Місце поховання: с. Бережани, Вінницька область
Посада: Старший стрілець
Обставини смерті: Загинув 23 серпня 2018 р. в ході 4-годинного бою, який почався о 5:50 поблизу с. Кримське (Новоайдарський район). Противник зі східної околиці Жолобка, під прикриттям артилерії та мінометного вогню, наблизився до передових позицій бригади та здійснив спробу захоплення спостережних постів. Разом з Михайлом загинули старший солдат М. Найда, солдат Т. Проценко та старший солдат А. Чирва.

Народився 1989 року в селі Бережани (Калинівський район, Вінницька область).

4 листопада 2017 року вступив на військову службу за контрактом; старший солдат, старший стрілець 3-го штурмового відділення 3-го штурмового взводу 2-ї штурмової роти 24 ОШБ «Айдар».

23 серпня 2018 року загинув від осколкового поранення в часі 4-годинного бою, який почався о 5:50 поблизу села Кримське (Новоайдарський район). Сили противника зі східної околиці Жолобка, під прикриттям артилерії та мінометного вогню, наблизилися до передових позицій бригади та здійснили спробу захоплення спостережних постів. Для відсічі нападу було застосовано резерви та здійснено вогневе ураження, внаслідок чого атаку вздовж Бахмутської траси було відбито. У бою загинули четверо українських захисників — старший солдат Мар'ян Найда, солдат Тарас Проценко, старший солдат Михайло Щербанюк та старший солдат Андрій Чирва, 7 зазнали поранень.

26 серпня 2018-го похований в селі Бережани.

Без Михайла лишилися батьки (був останньою дитиною — кілька років до того померла його сестра).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 6, місце 29.