Шарко Олександр Олександрович

Шарко Олександр Олександрович
Дата та місце народження: 20 жовтня 1988 р., м. Братськ, Іркутська область, Росія
Дата та місце смерті: 6 серпня 2019 (30 років) с. Павлопіль, Донецька область
Місце поховання: с. Олбин, Чернігівська область
Посада: Стрілець–помічник гранатометника
Обставини смерті: Загинув 6 серпня 2019 р. о 10.20 під час обстрілу позицій ЗСУ поблизу с. Павлополь на Приазовському напрямку. Того дня підрозділ морських піхотинців займався інженерним обладнанням позицій взводного опорного пункту. Під час робіт ворог випустив по бійцях спеціально переобладнану 82-мм міну, запуск якої здійснили без використання міномета. Внаслідок вибуху загинуло четверо бійців: старший матрос О. Шарко, матрос В. Рак, матрос В. Курдов та солдат С. Шандра.

[ред. | ред. код]

Народився 1988 року в місті Братськ Іркутської області — саме там починав свою службу його батько Олександр Григорович, військовий офіцер; мама Жанна Леонідівна працювала медичною сестрою у військовому госпіталі. Після відновлення незалежності України сім'я Шарків повернулася на батьківщину, до села Олбин, згодом перебралися до сусіднього села Савинка, де й надалі проживають. В перший клас Олександр пішов у п'ять разом з сестрою, старшою на рік — вони були настільки близькими, що розділити їх по різних класах батьки не змогли. Продовжив навчання у старших класах Олбинської ЗОШ; закінчив школу із золотою медаллю в 2004 році. Закінчив Остерський технікум будівництва та дизайну на спеціальністю «програміст». Після технікуму продовжив навчання в Київському торгівельно-економічному університеті ім. Вадима Гетьмана, здобув освіту правознавця. Працював за спеціальністю — помічником адвоката. Як не вмовляли його рідні, покинув перспективну роботу в столиці, 26 червня 2017 року підписав контракт на військову службу.

Служив у 1-му батальйоні 36-ї окремої бригади морської піхоти, помічник гранатометника, старший матрос. Майже увесь час був на передовій, раз на рік приїздив у відпустку.

6 серпня 2019 року в передобідній час під час інженерних робіт з обладнання позицій ВОП поблизу села Павлопіль, внаслідок ворожого обстрілу, від мінно-вибухових травм загинули четверо військовиків. Найімовірніше, постріл було зроблено з РПГ-7 із використанням міни калібром 82 мм, яка була прикручена до реактивного двигуна гранати. Тоді ж полягли Курдов Василь Миколайович, Рак Владислав Миколайович і Шандра Сергій Іванович.

7-9 серпня 2019 року в Козелецькому районі у зв'язку із загибеллю Олександра Шарка та Владислава Рака оголошено днями жалоби. Похований в селі Олбин 9 серпня 2019-го; односельці на колінах зустрічали труну з Олександром.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 11, ряд 9, місце 13.