Шарабуряк Володимир Богданович

Шарабуряк Володимир Богданович
Дата та місце народження: 9 жовтня 1976 р., м. Івано-Франківськ
Дата та місце смерті: 29 травня 2014 (37 років) м. Слов'янськ, Донецька область
Місце поховання: м. Івано-Франківськ
Посада: Командир відділення
Обставини смерті: Загинув поблизу Слов'янська в районі проведення АТО. Знаходився у гелікоптері Мі-8МТ (16 жовтий) Національної гвардії України, який після розвантаження харчових продуктів та проведення ротації особового складу на п'ятому блокпосту, повертаючись з району гори Карачун, зазнав обстрілу, що вівся з лісосмуги, та був підбитий. Катастрофа, спричинена пострілом із переносного зенітного ракетного комплексу, забрала життя шістьох військовослужбовців НГУ: генерал-майора Сергія Кульчицького, полковника Сергія Бульдовича, майора Віталія Куриловича, капітана Сергія Кравченка, прапорщиків Валентина Білошкурського і Віктора Ліпського, та шістьох працівників спеціальної роти міліції УМВС України в Івано-Франківській області: старших лейтенантів міліції Петра Безпалька і Василя Семанюка, старшого прапорщика міліції Володимира Шарабуряка, прапорщика міліції Володимира Лисенчука, старшини міліції Петра Остап'юка, старшого сержанта міліції Віктора Яков'яка. Дивом уціліти судилося лише одному із членів екіпажу – другому пілоту капітану Олександру Макеєнку, який дістав тяжкі травми.

[ред. | ред. код]

Володимир Шарабуряк народився 9 жовтня 1976 року в місті Івано-Франківську. 1991 року закінчив 9 класів загальноосвітньої школи № 19, 1994 року — спеціальне професійно-технічне училище № 15 міста Івано-Франківськ за спеціальністю «водій-автослюсар», потім — Івано-Франківський коледж фізичного виховання.

З 1 грудня 1994 року по 18 червня 1996 року проходив строкову військову службу в лавах Збройних Сил України.

1998 року розпочав службу в органах внутрішніх справ, з лютого по листопад проходив службу на посаді міліціонера батальйону патрульно-постової служби міліції Івано-Франківського міського управління МВС. З листопада 1998 року — міліціонер окремої роти міліції швидкого реагування «Беркут» УМВС України в Івано-Франківській області, у квітні 2008 призначений командиром відділення. З вересня 2009 по квітень 2010 — інспектор патрульної служби роти патрульної служби Івано-Франківського міського відділу УМВС. У квітні 2010 повернувся в спецпідрозділ «Беркут» на посаду командира відділення.

Колишній керівник Івано-Франківського «Беркуту», майор Олександр Нідзельський пригадує, як у липні 2005 року Володимир Шарабуряк виконував обов'язки з охорони громадського порядку під час масового сходження на Говерлу за участі Президента України Віктора Ющенка. В умовах різкого погіршення погодних умов Шарабуряк проводив Президента до вертольота. У міліціонера була радіостанція, в яку поцілила блискавка. У той момент йому практично відняло ліву руку, та, незважаючи на це, він до кінця виконав свій обов'язок.

З березня 2014 року, після розформування «Беркута», — командир відділення спеціальної роти міліції УМВС України в Івано-Франківській області. З квітня брав участь в антитерористичній операції на сході України.

29 травня 2014 року Володимир Шарабуряк разом з іншими бійцями івано-франківської спецроти міліції мав повертатись із зони проведення АТО на відпочинок. Близько 12:30, гелікоптер Мі-8МТ (борт «16») Національної гвардії України, на борту якого перебували прикарпатські правоохоронці, після злету з майданчику на горі Карачун, був обстріляний із лісосмуги та підбитий терористами з ПЗРК. Під час падіння вибухнули паливні баки. Внаслідок події загинуло 12 чоловік: шість військовослужбовців Національної гвардії, серед яких двоє членів екіпажу і генерал-майор Сергій Кульчицький, та шість представників спецпідрозділу МВС України з Прикарпаття: старші лейтенанти міліції Петро Безпалько і Василь Семанюк, старший прапорщик Володимир Шарабуряк, прапорщик Володимир Лисенчук, старший сержант Віктор Яков'як і старшина Петро Остап'юк. Вижив лише штурман екіпажу Олександр Макеєнко, який впав на дерева до падіння вертольота.

1 червня в Івано-Франківську прощались із загиблими правоохоронцями, на громадянську панахиду прийшли кілька тисяч іванофранквців, весь особовий склад прикарпатської міліції, керівництво міста та області. 2 червня Володимира Шарабуряка, Петра Безпалька і Василя Семанюка поховали на території Меморіального скверу міста Івано-Франківська неподалік від могили Героя Небесної сотні Романа Гурика.

Залишились мати Ольга Шарабуряк і брат.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 7, місце 8.